14 Temmuz İstanbul doğumlu olan Zeynep Dizdar ilk albümü “Yolun Açık Ola” ile 1998 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki “Vazgeç Gönül” adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı.

Müzisyen ve yorumcu kimliğini “Yolun Açık Ola” ile ispatlayan Zeynep Dizdar, bu çıkışın ardından yeni albümü için 8 yıl bekledi. Bu süre zarfında müzikten kopmayan ve sahne performanslarına devam eden sanatçı 2005 yılında ikinci stüdyo albümü “İlle De Sen”i çıkardı ve bu albümün çıkış parçası “Zehir Gibi” ile tekrar dikkatleri çekmeyi başardı. Ozan Çolakoğlu’nun prodüktörlüğünü yaptığı “İlle De Sen” albümü Sarı Ev ve Sony BMG ortak yapımıdır. Albüm 10 şarkıdan oluşmuş; “İlle De Sen”, “Yok Yok”, “Zehir Gibi” ve “Yüreğimdeki Yağmurlar” adlı şarkılar kliplendirilmiştir. Dönemin en büyük hitlerinden olan “Yok Yok” ve “Zehir Gibi”nin söz ve müziği Zeynep Dizdar’a aittir.

3. albümü “Sana Güvenmiyorum” 2008 yılında müzik marketlerde yerini almıştır. Birbirinden güzel 11 şarkının yer aldığı bu albümün prodüktörlüğünü Ozan Çolakoğlu ve Barış Büyük üstlenmiştir. Sarı Ev ve Erol Köse ortak çalışması olan albümün aranjelerinin büyük bir kısmı Serkan Dinçer ve Ozan Göktekin imzası taşımaktadır. Albümün çıkış şarkısı “Sana Güvenmiyorum”un sözü ve müziği Emre Kaya imzası taşımakta olup kliplendirilen ilk eser olmuştur. Zeynep Dizdar besteci kimliğini bu albümde daha da ileriye taşıyarak 5 şarkıya imzasını atmıştır. Bunlardan “Boşver” adlı şarkısı albümde kliplendirilen 2. şarkısıdır. Sanatçı katıldığı birçok programda “Aşk Bu” adlı şarkısının en sevdiği eseri olduğunu belirtmiştir.

Sanatçı, 2009 yılı Kasım ayında Seyhan Müzik etiketiyle söz ve müziği kendisine ait olan “Aşkın Büyüsü” adlı single çalışmasını çıkarmıştır. Şarkının aranjesi Suat Aydoğan tarafından yapılmış olup klibi Eyüp Dirlik tarafından çekilmiştir.

Sanatçının 4. albümü “Hayat Benim Elimde” 2010 yılı temmuz ayında Erol Köse Exclusive etiketiyle sevenleriyle buluştu. Toplam 13 şarkının yer aldığı albümün çıkış şarkısı söz ve müziği sanatıçıya ait “Hayat Benim Elimde” olmuştur. Sanatçı bu albümde ilk kez bir cover yaparak sözü Sezen Aksu’ya müziği Onno Tunç’a ait olan “Bir Çocuk Sevdim” adlı şarkıyı seslendirmiştir. Albümdeki bir diğer yenilik ise sanatçının kendisi için özel bir logo tasarlatması olmuştur.

Sanatçının 5. albümü “Viraj” 2011 yılında Erol Köse Exclusive etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Toplam 8 şarkının yer aldığı albümün çıkış şarkısı söz ve müziği Serkan Dinçer’e aranjesi Gürsel Çelik’e ait “Uyandırma” olmuştur. Prodüktörlüğünü Erol Köse’nin yaptığı albümde genelde dans şarkılarına yer verilmiştir. Slow şarkı olarak sözü ve müziği Halil Koçak’a aranjesi Erman Tazegül’e ait olan “Su Akar Yolunu Bulur” klip çekilmeden sanal ortamda çok büyük ilgi görmüş ve slow radyolarda zirveye kadar çıkmıştır.

Sanatçının “2012” isimli single çalışması Kaya Müzik etiketiyle etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Albümde yer alan şarkılardan biri olan “Venüs”ün sözü ve bestesi Zeynep Dizdar’a aittir.

Sanatçı Dj Murat Uyar ile birlikte çalışarak “Maske” isimli şarkısını DMC Müzik etiketiyle piyasaya sürmüştür.

Sanatçı 2013 yılı Temmuz ayında sözü ve Bestesi İsra Gülümser’e ait olan “İkimiz” isimli single çalışmasını çıkarmıştır. Şarkının klibini Zeynep Dizdar’ın çok yakın arkadaşı ve sanatçı dostu Faruk K. çekmiştir.

Sanatçı son olarak 2014 yılında Dj Murat Uyar ile birlikte çalışarak “Party” isimli maxi single çalışmasını Seyhan Müzik etiketiyle müzik piyasasına sürmüştür. Şarkının sözü ve bestesi Güven Baran’a aittir. Şarkının klibi plajda ve bir gece klübünde gerçekleşmiştir. Ayrıca albümde Party’nin 2 versiyonu bulunmaktadır. Bunun dışında bir de sözü ve bestesi Zeynep Dizdar’a ait olan “Beni Çıldırttın” şarkısı bulunmaktadır.

“Benim hedefim popüler yüz olmak yerine asıl işim olan müzikde kalıcı olmak; bunun içinde dünya standartlarında ki yıldızları takip ediyorum” diyen yorumcu dünya starlarını kendisine örnek aldığını da belirtmektedir…

Bir yanıt yazın