Bir zaman hep yazardım ” en iyi günlerimizi yaşıyoruz ” diye ve arkadaşlar bana “felâket tellallığı yapma ” derdi.

Euro 6,06 tl. Kaç zamandır gelir artan kur ve devalüasyon sebebiyle en düşük kıymette…

Tek başınasın ömrünü çalışarak geçirmişsin kalan 10 yılı adam gibi yasayayım diyorsun o da üç beş güne tekamül ediyor bir de koca bir aile olan yurttaşları düşün! Ülkede ekonominin iyiliginden söz edenin aklından şüphe ederim!

Adamlar gelir ülkemize de dönmez diye vize bile vermeme telaşında ki gitsen malum döviz halleri! Çıkıp iki laf etsen eğitimin, adaletin,kolluk güçlerinin, ekonominin yurttaki halveti ruhuyesinden derdeste edilmemek işten değil!!!

Yahu mizahın suç olduğu ülkede sanatın aşağılanip zerre kıymete alınmadığı varsa yoksa sarayda olan etkinliklerin halkın doğrusu gibi anlatılıp genel geçer kanı haline dönüştürülmesini kendine görev edinen yazılı sözlü görsel medyanın her geçen gün güçlendiği bir yurtta nasıl özgürlükten, büyümekten, gelismekten, mizahtan, sanattan söz edebiliriz ki !

Herkes ben haklıyım doğruyum derse orada nasıl adalet sağlanır ve özgürlükten söz edilir.

Oy verenlerin yoksullaştigi verilenlerin zenginleştiği bir yurtta nasıl ülke yönetiminin layıkıyla yapıldığı tezinin doğruluğu savunulabilir …

Yazık ki büyük yazık…

Bu kadar bariz bu kadar netken doğrular bunun gösterilmek istenmesini bile gayri ahlaki nedenlerle engellemeye çalışan kişilerin gerçek niyetlerini görmektense kişilerin kör sağır dilsiz üçlemesene devam etmeleri bu yurda yapılmış en büyük ihanettir …

Bizler gelir geçeriz ama acılan yaralar koca bir yurdu ve halkı yıllarca sürecek karanlığa ve esarete hapsedecektir.

Bir yanıt yazın