Yasin Keleş, 1 Ekim 1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretim eğitimini Doğuş Koleji’nde ve lise eğitimini Üsküdar Koleji’nde tamamladıktan sonra Maltepe Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

Hayatının her döneminde müzikle ilgilenen Yasin Keleş, müzik eğitimini ünlü Kanun Virtüözü Itri İmanlı’dan aldı. 2000 yılında DJ’liğe başladı. 2004 yılında “Harem” isimli ritm grubunun 4. serisi olan “Rhythm Forever” albümüde, albümün çıkış parçası olan “Clap The Buka” ve aynı albümde bulunan “Touch The Buka” isimli parçaları yaparak ilk kez prodüksiyonlarını bir albümde yayınladı.

2004 ve 2005 yılları arasında İstanbul Fm’de Prodüksiyon Sorumlusu olarak çalıştı. 2005 ve 2006 yılları arasında ise Ritm x 106 isimli programı yaptı. Bu tarihten sonra birçok ünlü sanatçı ile çalışarak yaptığı parçalarla albümlerinde yer aldı.

2010 yılında “Reina 2” compilation albümünde Ajda Pekkan’ın “YAN” isimli şarkısıyla yer aldı. Şarkı çok popüler olunca dünyaca ünlü Dj Claude Challe yaptığı compilation serilerinden “Select 4” albümünde Yasin Keleş’in bu aranjesine yer verdi ve aynı parça 58 ülkede müzik piyasasına çıktı. Daha sonra aynı parça Ajda Pekkan’ın “Farkın Bu (Remixes)” albümünde de yayınlandı ve son olarak Yasin Keleş kendi albümünde bu parçaya yer verdi.

2013 senesinde kendi proje albümünü yapmaya karar veren Yasin Keleş, yaklaşık bir buçuk yıl süren albüm çalışmaları sonunda “İlk” albümünü hazırladı. Türkiye’nin en iyi virtüözleri ve en başarılı ses mühendisleri ile birlikte çalışarak hazırladığı albümde, parçaların hepsi özenle seçildi ve albümde yer alan ünlü sanatçılar parçaları bu albüm için yeniden seslendirdi.

Halen aktif olarak müzik hayatına ve DJ’liğe devam eden Yasin Keleş, bugüne kadar Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Burcu Güneş, Serdar Ortaç, Aşkın Nur Yengi, Betül Demir, Tan Taşçı, Ziynet Sali, Gülben Ergen, Reyhan Karaca, Metin Arolat, Emir, Nil Özalp ve daha bir çok ünlü sanatçı ile birlikte çalıştı.

Yasin Keleş feat. Tan Taşçı – Ara Ara (2013)
Yasin Keleş – İlk (2014)
Yasin Keleş feat. Tan Taşçı – Paşa Paşa (2015)
Yasin Keleş feat. Serdar Ortaç – Nüans (2017)

Bir yanıt yazın