Sivilce için deniz yosununun şifasından faydalanabilirsiniz. Deniz yosunu sivilce gibi ciltteki pürüzleri yok ediyor.

Ciltteki en bilindik pürüz sivilcelerdir. Peki, sivilce nasıl geçer? Sivilceyi ne kurutur? Bazen doğadaki bitkiler en ala sivilce kremlerinden çok daha kalitelidir.

Deniz yosunu bunların başında geliyor. Adeta sivilce ilacı gibi olan deniz yosunu aynı zamanda cilt hastalıklarını da tedavi ediyor.

DENİZ YOSUNU SİVİLCEYE İLAÇ

Deniz yosunu ciltteki iltihaplara fayda sağladığından sivilceleri de iyileştiriyor. Ayrıca roza gibi hastalıkları da tedavi ediyor. Deniz yosunu cildi anında yatıştıran, kızarıklığı azaltan ve daha az hassas hale getiren anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca, mükemmel bir nemlendirici olduğu için koruyucu bir bariyerdir.

DENİZ YOSUNUNUN FAYDALARI

Cildinizde deniz yosunu kullanmak, yüzünüzün doğal yağ üretim seviyelerini düzenlemenize yardımcı olur. Bu, doğal yağlarını soymak zorunda kalmadan gereksiz yağlı cilde veda edebileceğiniz anlamına gelir.

Ayrıca sivilcelere neden olan bakterileri azaltır. Akne eğilimli ciltleri pürüzsüz hâle getirir.

KIRIŞIKLIKLARI AZALTIR

Bazı deniz yosunları, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur ve doğal antioksidan görevi görür.

Aynı zamanda kollajen seviyelerini artırmaya yardımcı olur. Bu yüzden deniz yosunlu cilt maskelerini tercih edebilirsiniz.

Deniz yosunu; A, C, E ve K vitaminleri yönünden son derece zengindir. Ayrıca deniz yosunu protein, lif, demir ve bakır yönünden önemli bir kaynaktır.

Deniz yosunu antioksidanlar yönünden son derece zengindir. Bu antioksidanlar ise hücre hasarının önüne geçer.

Bir yanıt yazın