Sevtap Ünal’dan bir arabesk ve Müslüm Gürses klasiği olan “Seni Yazdım” şarkısına yepyeni bir yorum.

Üçüncü albümü “Hüzün Alanı”nın ilk şarkısı “Oysa”yı geçtiğimiz sene yayınlayan Sevtap Ünal bu yılın ilk yarısında albümünün iki diğer şarkısı ile dinleyicisinin karşısına çıktı. “Beni Sen Sevme” ve “Sen Değil miydin” ile müzik yolculuğuna o çok sevdiği arabesk dokunuşlardan da izler bırakan sanatçı müzik kariyerine şimdilerde bir cover şarkı ekledi.

Sözleri Hasan Bağlan’a müziği Burhan Bayar’a ait olan ve ilk kez Müslüm Gürses tarafından 1986 yılında yorumlanan şarkı günümüze kadar birçok isim tarafından da ayrıca yorumlandı.

Gürses’in ve özellikle bu şarkısının ruhuna ve samimiyetine ayrıca kendisinde bıraktığı anısına inanan Ünal kariyerine bu şarkıyı Sezgin Gezgin düzenlemesi ile dahil ederek bir hayalini de hayata geçirdi.

Şarkının enstrüman kadrosunda kendisine Selahattin Güzelel (gitarlar), New World Strings (kemanlar) eşlik ederken mixini ve masteringini Arzu Alsan gerçekleştirdi. Şarkının kapak çalışmasında Ünal’ın kendi illüstrasyon çalışmasına Mertkan Tekin düzenleme getirdi.

“Unutursak kalbimiz kırılsın” dercesine ve “Ustalara saygı” çerçevesinde hayata geçen şarkı yazın bu ilk günlerinde kalplere yeni bir pencere, aşka ayrı bir güzelleme.

Her şarkısını klip çekerek de tamamlayan Ünal’ın bu yeni çalışmasının klibini Önder Tamşen yönetti, Şamil Kahveci’nin proje koordinatörlüğünde Cihan Acar’ın görüntü yönetmenliğinde, Post Pro Portakal Production tarafından gerçekleşen klibin fotoğraf görsellerini ve sanat yönetmenliğini Mühenna Kahveci gerçekleştirdi.

Yorumlar