Server Uraz, 1998 yılında ilk sözlerini yazıp, 1999 yılında ilk kaydını yaparak müziğe adım attı. 2001 yılında, çalışmalarını evinde yürütebilmek için “Olympos” isimli home studiosunu kurdu ve beraber çalıştığı isimlerle “Olympos” adı altında birleştiler.

2005 yılına kadar yaptığı “undeground” albümleri katıldığı organizasyon ve konserlerde satan sanatçı, 2005 yılında katıldığı “Miller Music Factory” müzik yarışmasında birinci oldu.

2006 yılında yaptığı “Ortam Kızı” isimli şarkıyla tüm Türkiye tarafından tanındı. Sonrasında yaptığı underground albümler ile büyük ses getiren Server Uraz (eski sahne adı ile Pit10), 2009 yılında ilk yasal albümü “En Sevilen Nefret Edilen Adam”ı yayınlayıp Türkiye çapında konserler verdi.

Ardından yaptığı “Ezoterik” ve “Sosyal İtici” isimli albümlerini internetten ücretsiz olarak sunan sanatçı, bu albümleri ile pek çok dinleyicinin “en iyiler” listesine girdi.

Şu ana kadar onlarca albüm ve yüzlerce şarkı yapan, çok sayıda önemli organizasyonda canlı performans sergileyen, ve birçok isme düetleriyle eşlik eden Server Uraz, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi – Radyo Boğaziçi tarafından “En İyi Rap Müzik Sanatçısı” seçildi.

2013 yılının sonunda “Beni Bilmiyorsun” isimli albümüyle dijital müzik platformlarında uzun süre 1 numara kalan sanatçı; Müslüm Gürses, Mustafa Ceceli, Emre Altuğ, Özgün gibi sanatçılarla yaptığı düetlerle Türkiye’de rap müzik dinlemeyen kitleler tarafından da tanındı.

2015 Yılında Blue Jean dergisi tarafından “Yılın Hiphop Sanatçısı” seçildi.

2016 yılının başında aldığı ani bir kararla kendi müzik yapım şirketi Epidemik Yapım’ı kurdu ve yaklaşık 15 yıllık sahne adı Pit10’u geride bırakarak, müzik hayatına kimlik adı Server Uraz ismiyle devam etme kararı aldı.

Bir yanıt yazın