1977’de Ankara’da doğan Sarp, çocukluk ve gençlik yıllarını Denizli’de geçirdi. Müzikle çok küçük yaşta evdeki Elvis Presley, Deep Purple plaklarını dinleyerek tanışan Sarp, daha sonra The Doors’u keşfettiğinde müziğin hayatının en önemli parçası olacağını fark etti.

Ortaokul yıllarında bir arkadaşının çalmayı öğrettiği gitarını bir daha elinden bırakmadı ve kendi kendine gitar kabiliyetini ilerletti. Denizli Anadolu Lise’sinde “Butterfly” isimli ilk müzik grubunu kurdu ve Denizli’deki cafelerde rock müziği çalarak bir ilki gerçekleştirdi.

1996’da Ege Üniversitesi Fen Fakültesi’nin Kimya Mühendisliği Bölümünü birincilikle kazanıp İzmir’e yerleştikten sonra orada “Trap” isimli bir grup kurarak İzmir’de çeşitli mekânlarda ve son olarak da Punta’da sahne performanslarına başladı.

2000 yılına kadar müziği, sesi ve performansıyla kendi hayran kitlesini oluşturduktan sonra albüm teklifi aldı. İlk albümü “Siyahın Matemi”ni de o sene çıkardı. Türkiye’deki mali krize rağmen çok iyi bir satış grafiği yakalayan albümün başarısını ülke çapında sayısız turne ve konser izledi. Sarp’ın bu albümden hala severek yorumladığı parçalar arasında “Siyahın Matemi” ve “Bu Gece” yer alıyor.

Plak şirketindeki sorunlar yüzünden ikinci albümünün çıkmasını geciktiren Sarp, bu süreyi beste yaparak ve müziğini istediği sound’da yapmasına olanak verecek bir plak şirketi arayarak geçirdi. İlk albümün kendisini yansıtmadığının ve kendisine ait hissetmediğinin altını çizen Sarp, plak şirketi araştırmalarında titizlik gösterdi.

Bu süre boyunca müzikten ve hayranlarından ayrı kalmak istemediği için canlı performanslarını, İzmir’de ve İstanbul’da birçok mekanda sürdüren Sarp, İstanbul dışında da festivallere ve özel konserlere katıldı.

2006 yılında Rec by Saatchi‘yle anlaşan Sarp, ikinci albümü “Eski Aşklar”ı çıkardı. Bu albümün tam istediği gibi ve kendine ait olduğunu belirten Sarp, plak şirketinin onu seçimlerinde özgür bırakmasından dolayı çok memnun olduğunu dile getiriyor. Albümün prodüksiyonunun her aşamasında fiilen katkıda bulunan Sarp albümün vokal kayıtlarını 1 günde bitirdi.Enstrüman kayıtları ise Sarp’ın yönetiminde canlı olarak 5 günde gerçekleştirildi.

Albüme solistliğin yanı sıra söz, beste ve aranje yaparak da katkıda bulunan Sarp, “Bazı Anlar” parçasını 1999’da kaybettiği ağabeyi İlhan için besteledi. Albümde ona ait olan diğer parçalar ise birinci albümden sonra yazıldı ve besteleri zaman içinde gelişerek son halini aldı.

Sahne performansında Türkiye’nin en iyisi olduğunu vurgulayan Sarp, sahnedeyken müzikten keyif almasının bunda çok büyük bir payı olduğunu da ekliyor.

Bir yanıt yazın