10 Şubat 1979’da İzmit’te doğdu. 5 yaşında başladığı Eşme İlköğretim Okulu’nu birincilikle bitirdi.(1992) Lise yıllarında müziğe olan ilgisi arttı. Bu ilgi kendini aile ve arkadaş ortamlarında sürekli şarkı söylemesiyle dışa vurdu. Artık “güzel sesli Pınar” olarak biliniyordu…

18 yaşında Uludağ Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otelcilik Bölümü’nü bitirdi. (1997) Okulu biter bitmez iş hayatına atıldı. Önce turizm sektöründe çalıştı. Ardından girdiği sigorta sektöründe henüz 21 yaşındayken satış yöneticisi oldu. Çocukluğundan beri kendi kendine şarkı söylerken bile, tek başına olmadığını, etrafında büyük, çok büyük kalabalıkların olduğunu hayal ediyordu. Kararını vermişti Türkiye’nin sevdiği bir şarkıcı olacaktı. İçindeki müzik aşkı ve şarkı söyleme tutkusu dizginlenemez boyuttaydı. Bir yandan çalışırken Üsküdar Musiki Cemiyeti‘ne girdi.(2001)

En sevdiği ders repertuvar dersiydi. Repertuvar derslerine yetişebilmek için iş yerinden sürekli izin alması, “artiz mi olacaksın” esprilerine yol açıyordu. “Var olma sebebim” dediği profesyonel şarkıcılığa giden yolda eğitimin etkisine olan inancı, azmiyle birleşince konservatuar sınavlarına hazırlanmaya başladı.(2002) İTÜ Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü‘nü kazandı.(2003) Konservatuara devam ederken 3 yıllık cemiyet eğitimini tamamlayarak diplomasını aldı.(2005) Halen konservatuar 3. sınıf öğrencisi.

Konservatuara girdikten sonra, 1.5 yıl boyunca İstanbul’daki eğlence mekanlarında sahne vokalistliği yaptı. Çevresindekilere sürekli “Tek başıma sahne yapacağım, kendi şarkılarımı söyleyeceğim günler çok yakın!” diyordu.

Güzel bir bahar günü, sonucunu merakla beklediği keman sınavından geçtiğini öğrendiği sırada, konservatuarın duyuru panosunda turuncu bir ilan dikkatini çekti. İlanda “Prodüksiyon aşamasındaki bir albüm için solist aranıyor” yazıyordu. Verilen telefon numaralarını heyecanla aradı…

O gün, 24 Mayıs 2005, Pınar Öner’in hayatında yepyeni bir dönemin başlangıcı oldu. Prodüktörleri Köksal Ekinci ve Yasemin Erdoğan ile bu ilan sayesinde tanıştı. Birçok adayın arasından sıyrılarak albümün solisti olarak seçildi ve hızla albüm çalışmalarına başladı. Ankara’da “City Voice” isimli gece kulübünde 6 ay solist olarak sahne programı yaptı. Dansa karşı da içinde her zaman büyük bir istek vardı. Aldığı Latin dansı dersleri sahnesine renk kattı. En sevdiği danslar; salsa, çaça, merengue, rumba.

1,5 yıl süren ön hazırlık çalışmaları ve 4 ay süren stüdyo çalışmalarının ardından ilk albümü “Aşkın Kanatları” ile müzik dünyasına merhaba dedi.

Albüme müzisyen olarak imza atanlar; Erdem Sökmen (Akustik, Klasik Gitar), Gültekin Kaçar (Akustik, Elektrik Gitar), Eylem Pelit (Bas Gitar, Perdesiz Bas Gitar) Volkan Öktem (Davul), Erhan Seçkin (Davul), Serter Öztürk (Klasik Gitar, Elektrik Gitar), Ersen Kutluk (Klasik Gitar), Gündem (Yaylı Grubu), Adnan Karaduman (Keman) Turay Dinleyen (Keman, Ud), Orhan Osman (Buziki, Lavta, Cura), Ergin Kızılay (Yaylı Tanbur, Ud), Baybora (Akordeon), Göksel Çelik (Kanun), Hasan Esen (Tırnak Kemane), Serkan Çağrı (Klarnet), Burak B. (Yan flüt, Alto flüt), Sezai Kocabıyık (Obua), Ertan Tekin(Duduk), Eyüp Hamiş(Ney), Gürkan Erkek (Trompet), Murat Demiral (Trombon), Tolga Tümözen (Piyano), Mehmet Akatay (Perküsyonlar), Soner Özer (Latin Perküsyonlar) Mustafa Özşamlı (Vokal), Aslı Demirer (Vokal).

Bir yanıt yazın