Pınar Aylin anlatıyor:

1972’nin 12 Mayısında İzmir’de doğup, genlerimde izmirli olmanın getirdiği her türlü avantajı yaşayarak büyüdüm. İlkokula 5 yaşında gidip öğretmen annemin en hayırlı öğrencisi oldum. İzmir Özel Türk Koleji’ne gittiğimde de o kadar miniktim ki okulun maskotu oldum. 16 yaşımda 3. tercihim olan İletişim Fakültesini kazanıp Ege Üniversitesi’ne girdim ve okulda burnumu sokmadığım birşey kalmayana dek herşeye yetiştim. O sıralar reklamcılık adına yaratıcı birşeyler yapacağımı düşünürken TRT’den gelen bir teklifle gençlik programları sunmaya başladım. Diyeceksiniz ki “Hadi Pınar Müziğe Gel.”

Hep hobi olarak baktığım için burada Raks ailesinin etkisini yadsıyamıyacağım ve “Ailenin Kızı” olarak İstanbul’a gönderilmenin getirdiği şansın farkında olarak 22 yaşımda buraya geldim ve sonrasında 4 albümle sizlerle tanıştım.

Sizler beni özlediniz , bende sizleri ama 5. albümü yapmadan önce hayatımın en önemli ve en güzel işini yaptığımı düşündüğüm kızımı dünyaya getirdim ve onun 0-2 yaş arası eğitimini bensiz geçirmemesi ve benimde onun bu tatlı en dönemini kaçırmamam adına sizlerden biraz uzak kaldım. Ve şimdi yeniden başlamaya hazır ve şarkı söylemeyi çok özlemiş olarak dönüyorum.

Bir yanıt yazın