İstanbul’da yenilenecek seçimlere apolitik ve milli açıdan bakmak istiyorum.

Mesele güçlü bir Türkiye ise ki bence mesele güçlü bir AK Parti, güçlü bir CHP, MHP ya da İYİ Parti değil. Güçlü bir Türkiye için öncelikli düşünmek lazım.

Ve millet sözcüğünü sürekli kullanıp da milleti yormamak gerekiyor. Çünkü milletin yorgun olduğunu görüyorum.

HERKES ÖNÜNE BAKMAK İSTİYOR

Genç pırıl pırıl bir iş adamı ile konuştum. Barkod işi yapıyormuş dedi ki; Piyasalar çok kötü bu seçim işleri ne zaman bitecek.

Tamamen temiz ve naif bir soru çünkü ekonomide kılcal damarlarına kadar bir an evvel seçim sürecinden kurtulup herkes önüne bakmak istiyor. Çünkü her açıdan kırılganız.

ALMAN EDİTÖRÜN TWEETİ

Alman editör Julian Röpcke’nin attığı S-400 tweeti ile Türkiye’de döviz 25 kuruş düşebiliyorsa ekonomimizle ilgili kendimize çok ciddi çeki düzen vermemiz lazım.

Normalde Türkiye’nin sözüne bakmak lazım. Bir editör tweet atıyor oradan böyle bir tepki oluyor. Bunlar bizim için çok ciddi endikatörler.

MİLLETİN İŞİ GÜCÜ VAR

Millet ifadesi çok değerli bir ifade. Ancak milleti yormamak gerekiyor. Sürekli millete gidelim de milletin de işi var gücü var.

YSK’nın gerekçeli kararı Amerikayı yeniden keşfedecek bir karar olmayacak. Bu konuda birçok değerli hukukçumuz konuştu. YSK’nın gerekçeli kararının onların söylediklerinden çok farklı olacağı kanaatinde değilim.Çıkacak kararla hukukçularımızın a ben bunu görememiştim diyeceğini düşünmüyorum. Çok da majör bir etkisi yok.

Tabi millete gitmek demokrasinin şartı ancak partilerin kendi iç sorunlarını çözememesi, YSK’nın hataları sonucunda faturanın sık sık millete çıkması, sürekli seçim yapmak iyi bir şey değil. İnsanlar önünü göremiyor.

OYLARI KİM ÇALDI SORUSU ÇOK AĞIR!

Korkunç bir kamplaşma var Türkiye’de Bu hırsla bu nefretle olmaz.

Oyları kim çaldı? Herkes birbirinin çaldığını söylüyor. Bu soru o kadar ağır bir soru ki… Kim çaldırdı sorusu da önemli, kim çaldı sorusu da. Milleti sinirlendiren ifadelerden biri de bu. Seçim ifadesi Türkiye’nin tecelli ettiği en önemli noktalardan biri ama insanlarda yorgunluk ifadesi anlamına da geldi. ‘Yine mi seçim?’ diyor millet.

İddia ediyorum ki inşallah yanılırım, o gece seçimler yapılsın o kadar yıprandı ve yoruldu ki psikolojimiz hangi sonuç çıkarsa çıksın o gecenin ertesi günü itiraz süreci başlar.

Bir yanıt yazın