Melis Kar (18 Mart 1990) Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. 6 yaşında piyano eğitimi almaya başladı ve lisede müzik grubunu kurarak ilk defa sahnede şarkı söylemeye başladı. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 2008 yılında İstanbul’a gelerek Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık bölümüne yerleşti. Aynı sene şan dersleri almaya başladı ve Ladies & Gentlemen Müzikal topluluğunda soprano olarak Sezen Aksu, Ferhat Göçer, Sertab Erener gibi bir çok ünlü isimle aynı sahneyi paylaştı.

Melis Kar, 2011 yılında sunuculuğunu Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve Hadise Açıkgöz, Mustafa Sandal, Hülya Avşar ve Murat Boz’un jüri olduğı “O Ses Türkiye” yarışmasında yarı finale kalarak ismini duyurma şansı buldu. Murat Boz’un takımında yarışmıştı.

“O Ses Türkiye” yarışmasında finale kadar gidememiş olsa da yapımcıların dikkatini çekmeyi başaran Melis Kar’ın ilk albümü “Kaçak”, Mayıs 2014 ayında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Bir Gülşah Tütüncü şarkısı olan ve Volga Tamöz tarafından düzenlenen “Kaçak”, yine aynı ekibin elinden çıkmış “Sen Ayakta Uyu”, sözleri Osman Hekimoğlu’na, müzik ve düzenlemesi Ender Çabuker’e ait olan “Bu Kalp Seni Seçti”, söz ve müziği Emrah Doğan’a, düzenlemesi Ender Çabuker’e ait “Sebepsiz Kaldım” ve bir Berksan Özer – Volga Tamöz şarkısı olan “Yatacak Yerin Yok” albümde yer alan şarkılar. Ayrıca Aşkın Nur Yengi’nin sesinden tanınmış ve sözleri Sezen Aksu tarafından yazılmış “Ayrılmam” ve Ülkü Aker’in yazdığı Türkçe sözlerle Seyyal Taner tarafından seslendirilmiş “Hadi Canım Sen de”, Dilek Kavraal Özcan’ın sözleriyle “Acıyor”, Osman Hekimoğlu’nun sözleriyle “Sevmek Yetmiyor” ve Zeynep Talu’nun sözleriyle “Sadece Bir Gece” coverları da albümde yerini almış.

Melis Kar, 2015 yılının Eylül ayında “Yerin de Dolmuyor ki” adlı bir single çıkardı. Single’ın düzenlemesini Ozan Doğulu yaparken, DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

2016 yılında “Kibir” isimli teklisini müzikseverlerle buluşturan Melis Kar, Temmuz 2017’de ise “Al Dudağımdan Kiss” isimli hareketli şarkısıyla müzikal yolculuğuna devam etmektedir.

Bir yanıt yazın