Kzans grubu 2004 yılında Hüseyin Çelikdemir (gitar vokaL), Okan Kılıç (gitar), Selçuk Korkutan (Klavye) ve Mehmet Canik (davuL) tarafından kurulmuştur.

Grubun kurulduğu günden bu yana sürekli gündeme gelen bir basçı problemi olmuştur, birçok bassçı ile çalışmasına rağmen gruba herhangi bir basçı dahil edilmemiştir.

Kzans 2004 yılında kurulduktan sonra bir çok yerde sahne alıp konserler vermeye başlamıştır bir çok ilde adının duyulmasıyla birlikte kendilerini destekleyen küçük bir kitleye sahip olmuştur. Kısa bir süre sonra kendi şarkılarından oluşan 2 şarkılık bir demo kaydedip İstanbul’un yolunu tutmuştur.

Bir çok plak şirketiyle görüşen kzans istediği sonucu elde edemedi için tamamen kendi imkanlarıyla Karadeniz Müzik şirketi ile anlaşmıştır. Bir çok aksaklık yaşanmasına rağmen Kzans 12 şarkıdan oluşan ilk albümü “Sahte”yi kaydettmiştir.

Karadeniz müzik şirketinin normal şartlarda 01.01.2006 tarihinide çıkartması gereken albümü piyasaya çıkartmayıp grubu madur ettiğinden dolayı müzik şirketi ile olan anlaşma fes edilmiştir.

Kzans bir süre yapılan çalışmalara ara verdikten sonra SERBESLER Music-Film Production ile anlaşmıştır. Albüme yeni şarkılar ekleyip albüm adınıda değiştiren grup yeni albüm kayıtlarını Marşandiz SWS studyolarında gerçekleştirmiştir. Kzans “Vodka” albümü 2007 Mart ayı sonunda tüm müzik marketlerdeki yerini almıştır.

Vodka albümüyle birlikte Kzans grubuna sahne performanslarında bas gitarda “Ender Yılmaz” eşlik etmektedir…

Grup Üyeleri

Hüseyin Çelikdemir / Gitar Vokal:

17 ağustos 1983 yılında Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelmiştir. İlk okul, orta okul ve liseyi Ereğli TED Koleji’nde okumuştur. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nü kazanmıştır, hala aynı bölümün 4. sınıfında (uzatmalı olarak) öğrenim görmektedir. Son sınıfta Kzans Grubuna katılmıştır…

Okan Kılıç / Gitar :

15 Haziran 1985 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta okulu Sabiha Hanım İlk Öğretim Okulu’nda, liseyi Mithat Paşa lisesi’nde okuduktan sonra 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’ne girmeye hak kazanmıştır. Hala aynı bölümün 2.sınıfında okumakta olup, okulu kazandığı sene Kzans grubuna katılmıştır…

Selçuk Korkutan / Piyano & Klavye & Sampling :22 Eylül 1985 İzmit doğumludur. Liseyi Karamürsel Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır Kocaeli Belediye konservatuvarında Klasik Batı Müziği ve Piyano eğitimi alıp 2001 yılında mezun olduktan sonra 1 yıl İzmir’de çalışmıştır 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’ne girmiş ve Kzans’a katılmıştır…

Canik / Davul :
22 Aralık 1980 yılında Sakarya’da doğdu. Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri mezunu. 2001 yılında askere gidip , 2003 yılında dönmüştür. Askerden döndükten 1 sene sonra Kzans grubuna katılmıştır…

www.kzansonline.com (Resmi web site)
www.myspace.com/kzans
www.kzans.anatolianrock.com adresLerinden Kzans grubuyla ilgili diğer bilgilere ulaşabilirsiniz…

Bir yanıt yazın