EVET çıkar HAYIR çıkar önemli değil. Sonuçta bizim kendi iç işimiz bu referandum.

Kavga ederiz, bağırırız çağırırız kendi içimizde. Birbirimizden nefret de edebiliriz.

Ama en önemlisi dışarıdan bir darbe geldiğinde ortak milli duruşu sergilemek. Vatanı satmamak.

Tıpkı Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya’nın artık abartıya kaçan kötü niyetine karşı sergiledikleri duruş gibi.

Önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya’nın hükümetin iki bakanının konuşmasına izin vermemesine tepki göstermiş ve bunun doğru olmadığını belirtmişti. CHP eski Başkanı Deniz Baykal da bugün Almanya’da “referandumda hayır” başlıklı toplantıya katılmaktan vazgeçti.

Deniz Baykal’ın iptal kararı almasında Almanya’nın Bakanlar Bekir Bozdağ ve Nihat Zeybekçi‘nin toplantılarını iptal etmesi üzerine, kendisinin katılmasına izin verilmesinin iç siyasete alet edileceği düşüncesinin etkili olduğunu belirtildi.

Bozdağ ve Zeybekçi’nin evet toplantılarına izin vermeyip, Baykal’ın hayır mitingine onay veren Almanlar aklınca içerideki kavgalarımızı daha da körüklemeyi, kamplaşmayı daha keskinleştirmek istedi. Ama o oyuna gelinmedi.

Türkiye’de güzel olan herşeyi alkışlayalım. Tıpkı bu duruşlar gibi. Emin olalım, hep kendi mahallemiz haklı demek yerine bazen de yanlışa yanlış doğruya doğru dersek ülkemiz kazanacak.

Emin olun, en doğru yerde elele verip biz hep birlikte Türkiye’yiz diyebildiğimiz zaman kazanacağız.

Herşey siyaset değil ama herşey vatan…

Yorumlar