Kuruluş yıllarında üniversitelerde ve mekanlarda konserler verdi. 2005 yılında bünyesine üflemeli vurmalı enstrümanları katarak çeşitli müzik festivallerinde sahne aldı.

İlk yıllardan beri beste çalışması yapan grup 2007 yılında “Badbukalemun” adıyla katıldığı AVEA Patlıcan Müzik yarışmasında “Ne Kadar Mutlu” isimli şarkısıyla Türkiye birincisi oldu. Sonrasında Abdullah Bülbül ve Seçkin Ara “Kent” ismi ile müzik hayatlarına devam ederek 2010 yılında albüm çalışmasına başladılar.

Doğru zaman dedikleri 2012’de Kent, “Ne Kadar Mutlu” albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. Albümdeki şarkıların 3 tanesini kliplendirdi. Ardından gruba Timuçin Aksuer’in katılımıyla müzikal olarak gerçek tonunu bulmaya başladı. Bu süreci tamamlayan grup 2015’de başladığı yeni albümü “Geceyi Kaçırma”yı tamamladı. Tüm aranjelerini Timuçin Aksuer’in yaptığı, İlhan Şeşen’den 2 şarkının bulunduğu, “Yalan” şarkılarında ünlü caz müzisyeni Della Milles ile düet yapan grup albümü dinleyicisine sundu.

Kent sahnede, vokalde Abdullah Bülbül, gitarlarda Timuçin Aksuer ve Seçkin Ara, bas gitarda Saygun Sazcı, klavyede Kutal Gürkan ve davulda Alp Doğan Turacı ile sahne almaktadır…

Yorumlar