İsmail Karayün’ün ilk albümünden dördüncü klip, başarılı bir düet hikayesi;  “Hesap” yayında.

İsmail Karayün’ün ilk albümü “İnsan İnsanın Kılıcı”, Ahenk Müzik etiketi ile müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı. Bir yılı aşkın zamandır üzerinde çalışılan ve on şarkının yer aldığı albümün düzenlemelerini Selim AydınEge Miraç Yavuz ve Gürkan Çakıcı gerçekleştirdi. Albümde yer alan bir çalışma hariç tüm şarkıların sözleri ve müzikleri İsmail Karayün’e ait.

Bir “Hesap” Bu; Alacaklı Borçlu da Benim…

Albümde yer alan 10 şarkı içerisinde belki de en özel şarkılardan birisi HesapEce Şeşen gibi güçlü bir vokalin eşlik ettiği şarkı, en zorlu iç hesaplaşmalarımıza, olmazı olsun diye diretmemize, her şeye rağmen özlemeye ve sevmeye ışık tutuyor. Hesap’ın sözü ve müziği İsmail Karayün’ün kendisine, düzenlemesi ise Miraç Yavuz’a ait.

Aynı Anda İki Şehirde Eş Zamanlı Çekilen Klip

Şarkının klibi belki de bir ilk olarak aynı anda iki farklı şehirde çekildi. İsmail Karayün’ün yaşadığı Antalya’daki görüntülerin yönetimi Erkan Güneş’e aitken; Ece Şeşen’in görüntüleri İstanbul’da Müzik Ekspres’in kurucusu ve editörü Kadri Karahan ve fotoğraf sanatçısı Behlül Üçışık yönetmenliğinde kaydedildi. Tüm görüntülerin kurgusu ise “Öğretir Böyledir Dünya” ve “Canımın Yangını” isimli şarkıların kliplerinde olduğu gibi yine Erkan Güneş’e ait.

Sonbahara geçiş yapılan şu günlerde, ruh hallerimiz de yeterince yağmurlu ve bulutluyken klip de ”ne de olsa insanın aklıyla duygularının savaşı da siyah beyazdır”  düşüncesi ile özellikle siyah beyaz olarak hazırlandı. 

İsmail Karayün klibi şu sözlerle anlattı:

“Bu şarkıyı yazdığımda kulağımda ne zamandır takip ettiğim, sesini bayılarak dinlediğim ve onun da 90’lar Türkçe Pop müziği hayranlığını bildiğim Ece Şeşen vardı. Kendisine ulaştım, şarkıyı dinlettim. Kendisi çok kibar bir şekilde teklifimi kabul etti ve sonrasında kendimizi 2019 yılı Eylül ayında Selim Aydın ve Miraç Yavuz’un Kadıköy’deki stüdyosunda bulduk.

Aynı gün aynı anda karşılıklı oturup şarkıyı söyledik, birlikte duygusuna ortak olduk ve ortaya çok içimize sinen bu iş çıktı. Şimdi ise aynı klipte artık sadece seslerimiz değil; görüntülerimiz de buluşmuş oldu. Ne mutlu bizlere. Hesap, olmazın şarkısıdır. Ne yaparsam yapayım dolunun almadığı, boşun dolmadığı, kendine söz geçirememenin şarkısı. Umarım bu şarkıyı kalplerinizde bir odaya koyar, sık sık ziyaret eder, dinler ve tüm sevdiklerinizle paylaşırsınız.”

Ece Şeşen klibi şu sözlerle anlattı:

“Olduramadığımız ne varsa, hesabını tutarken bulmuyor muyuz kendimizi?

Bu sözler, bu melodi çok sevgili İsmail’den bana ulaştığında, yine bir empati duygusu yükseldi içimde. Şarkının adı bile yetti buna. Konu ne olursa olsun, neler için çabalamıştım? Neler için yorulmuştum? Mutlu anlarım ne kadardı? Tüm bunlar gözümde canlanırken, kulağımda dönen şarkıya ses vermek ruhuma iyi gelecekti ve öyle de oldu.

Hüznün içine girdik. Dilimiz, sesimiz, gözümüz, ellerimizle hüznü yaşadık, tarif ettik.. Dilerim ki, her dinleyen müziksever, içine girdiğimiz bu duyguları bizimle paylaşsın. Özellikle günümüz dünyasında müziğin, sanatın daha çok panzehir olacağına eminim. Daha nice duyguda buluşmak üzere. Vesile olan, emeği geçen herkese teşekkürler.”

Söz–Müzik: İsmail Karayün

Düzenleme: Miraç Yavuz

Düet: Ece Şeşen

Davul: Ethem Saran

Perküsyon: Nihal Saruhanlı

Bas Gitar: Selim Aydın

E-bow, Elektrik/Akustik/Perdesiz Gitar: Miraç Yavuz

Miks ve Mastering: Eray Polat

Yönetmen: Erkan Güneş (Klip Atölyesi) & Kadri Karahan & Behlül Üçışık (Müzik Ekspres)

Bir yanıt yazın