Müziğe daha küçük yaşlarda ilgisi olan ve 4 yaşında org çalmaya başlayan İrem Derici, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Piyano Bölümü mezunudur. O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır.

İlk teklisini Kasım 2012’de çıkarmıştır. “Bensiz Yapamazsın” isimli single çalışmasıyla profesyonel anlamda müzik hayatına başlamıştır. “Bensiz Yapamazsın”ın sözleri Özlem Küçükyılmaz, müziği ise Melih Kibar’a aittir. Ayrıca Melih Kibar’ın son bestesi olarak bilinmektedir.

Mayıs 2013’de sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait 2. single çalışması “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı”nı piyasaya çıkartmıştır. Klibi Müyap kanalında 24 milyon izlenme sayısına ulaşarak başarı sağlamıştır.

Aynı yıl Eylül ayında “İki” adlı bir maxi single çıkartmıştır. Bu maxi single’dan önce ilk klip söz ve müziği Hüseyin Boncuk’a ait olan “Sevgi Olsun Taştan Olsun” isimli şarkıya çekilmiştir. Büyük kitle yaratan klip, Müyap kanalında 18 Milyon tıklanmıştır. Maxi single’ın 2. klibi “Zorun Ne Sevgilim”e gelmiştir.

Ardından Neşet Ertaş şarkısı olan “Neredesin Sen”i coverlamıştır.

15 Nisan 2014’de son teklisi “Kalbimin Tek Sahibine” çıktığı andan itibaren dijital platformlarda “en çok dinlenenler” arasına girmiştir.

İrem Derici hemen sonrasında ikinci maxi-single çalışması “Üç”ü çıkartmıştır. Çıkış şarkısı “Bir miyiz?”e klip çekilmiştir. Yönetmenliğini Emir Khalilzadeh üstlenmiştir. “Üç”ün ikinci şarkısı “Nabza Göre Şerbet”, İrem Derici’nin “Zorun Ne Sevgilim?” şarkısında birlikte çalıştığı Emrah Karaduman ile Gökhan Şahin’in imzasını taşımaktadır. İrem Derici bu maxi single.da Azeri türküsü “Nazende Sevgilim”i de yeniden yorumlamıştır.

İrem Derici, 24 Mart 2015 tarihinde “Değmezsin Ağlamaya” isimli maxi single’ı çıkartmıştır. Maxi single çalışmasında 2 şarkı ve bir remix versiyon bulunuyor. Çıkış parçası “Değmezsin Ağlamaya”nın söz ve müziği Hüseyin Boncuk, düzenlemesi Erkin Arslan’a; ikinci şarkı “İstemez Misin”in söz ve müziği Hüseyin Boncuk, düzenlemesi ise Uğur Can Sezen’e ait.

İrem Derici, 9 Eylül 2015’te “Aşk Eşittir Biz” isimli single albümünü çıkarmıştır. Şarkının sözü ve müziği Hüseyin Boncuk’a, düzenlemesi ise Mustafa Ceceli’ye aittir.

İrem Derici, 12 Şubat 2016 tarihinde ilk albümü olan “Dantel” albümünü GNL Entertainment etiketiyle yayımlamıştır. Albümün çıkış şarkısı albümle aynı ismi taşıyan “Dantel” olmuştur. Albüme 2. klip 24 Mayıs 2016 tarihinde söz ve müziği Sinan Akçıl’a ait olan “Evlenmene Bak” şarkısına çekilmiştir.

Bir yanıt yazın