7 Mart 1989 Erzincan doğumlu olan İlyas Yalçıntaş, lise eğitimini Küçükçekmece İMKB Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2014 yılında “X Factor Türkiye” yarışmasına arkadaşları İskender Külekçi’nin sözlerini yazdığı, bestesini Orçun Karamuk’un yaptığı “İncir” adlı şarkıyla katılmıştır ve Türkiye’de birçok insanın dikkatini çekmiştir.

2015 yılında Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası ile “İncir” adlı şarkısını tekrar düzenlemiştir. “İncir” adlı şarkısıyla Kral Pop ve TTNet Müzik listelerinde birinci sıraya yükselmiştir.

İlk single çalışması olan “İncir”den sonra, “Olmazsa Olmazımsın” adlı single çalışmasında Enbe Orkestrası ve Büşra Periz ile ortak çalışmıştır.

Şubat 2016’da piyasaya çıkan ve büyük beğeni toplayan “İçimdeki Duman” isimli ilk solo albümünde yer alan “İncir”, “Olmazsa Olmazımsın”, “Nefes”, “İçimdeki Duman”, “Bu Nasıl Veda” adlı şarkılara klipler çekilmiştir.

İlyas Yalçıntaş Mayıs 2017 tarihinde dinleyicileri ile buluşturduğu “Gel Be Gökyüzüm” isimli teklisiyle müzik yolculuğuna devam etmektedir.

Bir yanıt yazın