Alternatif müziğin yeni ve yaratıcı isimlerinden HEND, iç hesaplaşmalara alternatif çözüm sunarak “Kaygan Yol” single çalışmasını Wonder Wheel Live etiketiyle tüm dijital platformlarda yayımladı.

Söz, müzik, düzenleme ve mix’i Erkin Sağsen’e ait olan parçanın masteringi Tahsin Güngör Aktürk ve Naci tarafından yapılan “Kaygan Yol, mucizenin anlamını ters yüz ederken, hayattaki düşüşün ve başarısızlığın sayesinde insanın aydınlık yolunda özgürlüğünü sorgulatıyor. Synth pop, indie elektronik ve hiphop, nerede özgürsen çıkış Kaygan Yolun yolcusu olmaktan geçiyor.

Özgür müyüz? Müzisyen, toplumun ve kendi iç sesinin ikileminde kalarak kendinde kavgaya tutuşan insanın hayat mücadelesinde iç hesaplaşmasına dikkati çekiyor ve “Kaotik düzenimiz içerisindeki problemlerimiz üzerinde ufak ufak dans edebiliriz.” diyerek dinleyicileri özgürlüklerini sorgulamaya çağırıyor.

Klip Youtube’da Yayında

Wonder Wheel Live etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan parçanın klip yönetmenliğini Barış Fert üstlendi. Klip, İstanbul’un sıkışmış varoşlarında sahnelenirken, yaşamda fotosentezden fazlasını yapmaya çalışan, özgürlüğüne yol vermesi gereken insan profilleri resmediliyor.

“Son Feci Bisiklet” ve “Öfkeli Kalabalık” gruplarında gitarist olarak kariyerine devam eden Erkin Sağsen 2019 yılında Hend’in “Partbir” isimli ilk EP’sini  2020 yazında ise “Lekem” isimli single çalışmasını yayımladı.

Bir yanıt yazın