Müziğe “Pera Güzel Sanatlar Akademisi”nde piyano eğitimi alarak başladı. Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve “Çocuk Balesi” Topluluğuna ve “Çocuk Korosuna” seçildi; “Kuşadam ve Prens”, “Kül Kedisi”, “Fındıkkıran”, “Uyuyan Güzel”, “Kral ve Ben”, “Midas’ın Kulakları”, “Turandot” gibi oyunlarda uzun yıllar çocuk sanatçı olarak performans gösterdi.

Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladı.

MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nden mezun olarak lisans öğrenimini tamamladı. Uzun yıllar tüm dünyadan çok sayıda önemli koreograf ve eğitmen ile birçok dans tarzında çalıştı. Birçok çağdaş dans projesinde kreatif dansçı olarak dans etti.

Lise yıllarında özel şan dersleri almaya başladı, halen caz vokal derslerine devam etmektedir. Jingle’lar seslendirdi. Girl-band kurma hayalini “HEPSİ” ismi adı altında resmi olarak 2004’te gerçekleştirdi.

Hepsi 1 (2005), Hepsi 2 (2006), Hepsi Pepsi Single (2006), Winx Club Soundtrack (2008), Hepsi Şaka 10+1 (2008) olmak üzere 3 albüm ve 2 single dinleyiciyle buluştu.

“Olmaz Oğlan”, “Yalan”, “Heşeye Rağmen”, “3 Kalp (2005 Hepsi 1 Albümü)”, “Tempo (Sezen Aksu & Hepsi – Pepsi single 2006)”, “Kalpsizsin, Aşk Sakızı (2006 – 2007 Hepsi 2 Albümü)”, “Bu Sensin (Winx Club Soundtrack 2007)”, “4 Peynirli Pizza (Kenan Doğulu)”, “Aşk Herşeyi Affeder mi? (Hepsi Şaka 10+1 Albümü 2008)”

Hepsi Pepsi’nin reklam yüzü oldu. Bir çok dizide Hepsi ile beraber konuk oyuncu olarak oyunculuk yaptı. Kısık Ateşte 15 Dakika sinema filminde rol aldı.

2009’da Hepsi grubundan ayrıldı. Solo müzik kariyerine Avrupa Müzik etiketiyle çıkan “Bravo!”, “Yastıklara Sarılıp Yatar Mıydın”, “Ara Ara” isimli şarkılardan oluşan, söz ve müziğinin kendine ait olduğu şarkıların da yer aldığı “Bravo!” (2011) isimli ilk solo maxi single’ı ile devam etti. İlk klibini Billboard Türkiye’de bir numara olan ve TTNET Müzik’te “En Çok Dinlenilen” ikinci şarkı olan “Ara Ara” isimli şarkıya çekti.

Gülçin Ergül’ün “Hepsi” grubundan ayrıldıktan sonra Akustikhane isimli Tv programında gösterdiği hayatının ilk canlı akustik performansı büyük ilgi ve şaşkınlık yaratmıştır.

Kendi şarkılarının da bulunacağı ilk solo albüm çalışması Teoman, daha sonra da Yalın prodüktörlüğünde Avrupa Müzik çatısı altında sürmekteydi fakat Avrupa Müzik ile olan sözleşmesinin süresinin bitmesi nedeniyle, sona erememiştir.

2012’de “What Da Funk” isimli funk grubuna konuk olarak bir süre eşlik ettikten sonra, grubun isteği üzerine What Da Funk’a dahil olmuştur. What Da Funk halen aktif olarak performanslarına devam etmektedir. Gülçin Ergül ve What Da Funk’ın Akustikhane programındaki performansları hala sosyal medyada ilgi görmeye devam etmektedir.

Solo kariyerine tek başına devam eden Gülçin Ergül, 2015 yılında Arpej yapım etiketi ile “Bir Tanecik Aşkım” maxi single’ını çıkardı.

“Bir Tanecik Aşkım” ve “Harabeyim” klip koreografilerinde koreograflık yönünü de kullanarak Nursel Can ile çalışan Gülçin, 2016 yılında yine müziği ve sözleri kendisine ait olan “Harabeyim” single’ını kliplendirerek Arpej Yapım etiketiyle dinleyicisine sundu, ardından Harun Kolçak’ın “Çeyrek Asır” albümünde seslendirdiği “Ağlat Beni” düeti ile klibi henüz çekilmemiş olmasına rağmen 36 milyon üzerinde tıklama aldı.

Tuna Kiremitçi ile beraber seslendirdiği “Hayatının Hatası” isimli şarkı Kiremitçi’nin albümünde yer aldı.

2017’de Sinan Ceceli’nin Söyle albümünde “Ağlama Değmez Hayat” isimli TSM eserini kendi tarzıyla yorumlayarak dinleyicilerine farklı bir yönünü gösterdi.

What Da Funk grubuyla konserler yapmaya devam eden Gülçin, What Da Funk’ın yeni çıkacak olan ilk albümünde 2 şarkı ve albümde yer alan bir çok şarkının geri vokallerini seslendirdi hatta sürpriz bir rap bölümü yazdı. Kendi albüm çalışmaları ise devam etmekte. Şu sıralar Avon reklamlarında da görebileceğiniz Gülçin, 2014 yılında tamamladığı David Cornwell ile Meditasyon eğitimi üzerine, 2017’de Devrim Akkaya ile Yin Yoga hocalık eğitimini tamamlamış ve Yoga hocası olmanın heyecanını yaşamaktadır.

Bir yanıt yazın