1971 yılında Istanbul’da doğdu. İlk ve orta ögrenimini İstanbul’da tamamladı. Liseden sonra Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde egitimini sürdürüken Yesua Aroyo Oda Çok Sesli Korosu’nda korist olarak sarkı söyledi. Aynı zamanda Iran asıllı opera sanatçısı Evlin Bahçeban ve Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ögretim görevlisi Gül Sabar’dan san ve solfej dersleri almaya basladı.

İlk albümü “Yollar”, Sarp Özdemiroğlu’nun prodüktörlüğünde 1997 yılında piyasaya sürüldü. Bu albümdeki “Sabır” adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yapan sarkıcı dikkatleri üzerine topladı.

Besteci ve yorumcu olarak yeni bir döneme giren Göksel, 2000 yılında, prodüktörlüğünü Alper Erinç’in üstlendigi “Körebe” albümüyle müzikal anlamda farklı bir noktaya geldigini açıkça belli etti. Albümün piyasaya çıkmasının ardından çıkıs sarkısı “Depresyondayım” ilginç sözleri ve müziği ile her kesimden büyük ilgi gördü. Bu albüm birçok müzik elestirmenlerince yılın en iyi albümü, söz ve müzigi kendisine ait olan “Depresyondayım” şarkısı da yılın en iyi şarkısı ünvanlarına layık.

İki yıllık bir aradan sonra Göksel, “Söz Ver” adlı albümü ile 2003’te bir kez daha sevenleriyle buluştu. Aynı sene, Yunanistan’lı grup Omega Vibes’in albümünde yer alan “Karşı Kıyıya” şarkısını Türkçe söz yazarak seslendiren Göksel, Omega Vibes ile konser verdi.

Sanatçı 2005 yılında, 4. albümü “Arka Bahçem” ile müzikseverlerle yeniden buluştu. Prodüksiyonu Alper Erinç’e ait olan bu albümdeki 10 şarkının bestesi ve sözüne imza atan Göksel, çıkış şarkısı “Karar Verdim” ile dinleyicisi ile buluştu. 2007 yılında çıkan “Ay’da Yürüdüm” adlı albümünden sonra sanatçı, çok özel bir proje ile gündeme geldi. 2009 mayıs ayında raflarda yerini alan “Mektubumu Buldun mu?” isimli albümü şarkıların orijinaline sadık kalınmış aranjmanları ile sizi şehrin eski caddelerinde ispanyol paça pantalonlarla iyi niyetli bir gezintiye çıkaran ve eski şarkılara yeni bir soluk getiren Göksel, 2010 nisan ayında çıkardığı “Hayat Rüya Gibi” albümünde de 70’li yılların unutulmaz şarkılarını söyledi.

Diskografi: Yollar (1997) – Körebe (2000) – Söz Ver (2003) – Arka Bahçem (2005) – Ay’da Yürüdüm (2007) – Mektubumu Buldun mu? (2009) – Hayat Rüya Gibi (2010) – Bende Bi’ Aşk Var (2012) – Tam da Şu An (2017)

Bir yanıt yazın