Gökhan Türkmen, 1 Eylül 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1997 yılında gitarla tanışmış, 2000 yılından itibaren çeşitli mekân ve organizasyonlarda gitarı ve sesiyle boy göstermeye başlamıştır. 2003 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstriyel Yönetim Bölümü’nden mezun olan ve eğitimini tamamladıktan sonra şan eğitimi alan Türkmen, çeşitli alanlarda sahne alarak müzik hayatına başlamıştır.

İnternetten yayınladığı “Büyük İnsan” adlı şarkısıyla oldukça yüksek bir beğeni alan Gökhan Türkmen, ardından “Dön” ve “Efkarlıyım” şarkılarının da sevilmesiyle, Aykut Gürel’le birlikte 2008 yılında “Büyük İnsan” albümünü çıkarmıştır.

Mart 2010’da çıkan “Biraz Ayrılık” adlı albümüyle büyük bir başarı sağlayan Türkmen, radyolarda ve müzik kanallarında en çok çalınan, yılın en çok ödül alan sanatçılarından oldu. Bu albümünde yer alan “Rüya”, “Biraz Ayrılık”, “Ayıp Ettin” ve oldukça ses getiren “Bir Öykü” adlı şarkısına klip çekti.

2011 yılında Aydın Ketenağ yönetmenliğinde çekilen “Ayıp Ettin” klibinde sanatçıya Nora Tokhosepyan eşlik ederken, yine aynı yönetmenin çektiği “Bir Öykü” klibinde Engin Hepileri ve Deniz Sipahi eşlik etti.

2012 yılında “İşler Güçler” dizisinin final bölümünde rol aldı. 2015 yılında “Sesi Çok Güzel” yarışmasında Sibel Can ve Sertab Erener ile birlikte jüri koltuğuna oturmuştur. Gökhan Türkmen, GTR Müzik Prodüksiyon ile birlikte FOX TV’de yayınlanan “İnadına Aşk” adlı dizinin müziklerini yapmıştır.

Diskografi

Büyük İnsan (2008)
Biraz Ayrılık (2010)
Ara (2012)
En Baştan (2014)
Sessiz (2016)

Bir yanıt yazın