1992 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde, Kıbrıslı bir anne ve Urfalı bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Çocuk yaşlarından beri müziğe hep ilgisi olan Gizem, küçükken kendi kendine org çalıp şarkı söylerdi.

Ortaokul yıllarında Sadri Alışık Tiyatrosu ve Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde oyunculuk eğitimi almaya başladı ve Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde de Kerem Alışık ile oyunculuğu üzerine çalışmalarına devam etti. Ortaokulun ardından, yetenek sınavını geçerek Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin tiyatro bölümünü kazandı ve 4 sene boyunca oyunculuk eğitimi aldı. Eğitimine Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nın Türk musikisi bölümünde devam etti; bu esnada Alaeddin Yavaşça ve Yücel Paşmakçı gibi saygın eğitmenlerle çalışma şansı buldu. Konservatuvar eğitimine ek olarak, İlyas Tetik ile Türk sanat muziği üzerine güncel repertuvar çalışmaları yapmasının yanı sıra, Nilgün Serimoğlun’dan da opera tarzı şan dersleri aldı.

Albüm yapmaya karar verdiği yıl Ayla Çelik ile tanışan Gizem, bu tanışmanın hayatında adeta bir dönüm noktası olduğunu söyler. Besteci ve ses sanatçısı olan babası Mahmut Tuncer’le 6 yıl sahne deneyimi edindi. Gizem, Ayla Çelik ve Erhan Bayrak’ın kendisine kattıklatını adeta ikinci bir konservatuvar olarak niteler ve annesi Işıl Tuncer’in de en büyük destekçisi olduğunu belirtir. Albüm hazırlıkları esnasında Fatih Ertür’den 2 sene şan dersi alan Gizem, stüdyo adabını büyük destekçilerinden biri olan Erhan Bayrak’tan öğrendiğini söyler.

2017 Ağustos ayında Sony Music etiketiyle ilk Ep’si “Aşk Uykusu” yayınlandı. Albümün ilk klibi “Ayrılık Zamanı” şarkısına çekildi.

Bir yanıt yazın