Efsun 2004 yılında İstanbul sahnelerinde boy göstermeye başladı. Henüz albümü yayınlanmadan “Hayal Kahvesi” sahnesinde besteleriyle tanınan “Efsun” iki sene boyunca çeşitli kulüp ve festivallerde konserler verdi.

2006 yılında ilk albümü “Duy Sesimi” makerArts etiketiyle yayınlandı. Özer Dönerkaya prodüktörlüğünde kaydedilen albümde kanun ve perküsyon gibi etnik sazlar da kullanıldı.

Albümün ilk klip videosu “Rüya” Türkiye radyolarında en çok çalınan parçalar arasına girdi. Dinleyicilerin beğenisi doğrultusunda “Makus Talihim” ve “Sorma” diğer klip videoları oldu.

Albüm sonrası çeşitli festival ve konserlerle dinleyiciyle buluşan Efsun, bu süreçte yeni albüm parçalarını da oluşturmaya başladı. Çoğunlukla konserlerde çalınarak olgunlaştırılan parçalar yeni albümün soundunu da belirlemiş oldu.

Efsun 2011 şubat ayında ikinci albümü “Sessiz Olmalıyım”ı Pasaj müzik etiketiyle yayınladı. Sözleri Efsun’a, müzikleri Efsun ve Özer Dönerkaya’ya ait 10 parçadan oluşan “Sessiz Olmalıyım” albümü Haluk Kurosman prodüktörlüğünde kaydedildi.

Candaş Arın’ın fotoğraflarını çektiği Efsu’un “Sessiz Olmalıyım” albümünün ilk video klibi “Yavaş Yavaş” şarkısına, Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi.

Bir yanıt yazın