Berksan müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasının Berksan’ın müziğe olan ilgisini keşfetmesiyle Ankara Radyo Evi’nin açtığı bir sınavla Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu’na girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Tuncay Yalın’dan şan dersleri almaya devam etti. Solo olarak ilk sahne deneyimini Ankara’da Cabere adlı kulüpte gösterdi. Birkaç yıl sonra aynı kulüpte istek üzerine yeniden sahneye çıktı. Bu sırada İstanbul’a yerleşmeye karar verdi. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı süre içerisinde İstanbul’da büyük bir kulüpte vokal olarak çalıştı. Daha sonra uzun bir çalışma sonrasında şarkıcının ilk albümü olan “Çilek” piyasaya çıktı.

2003’ün Eylül ayında radyolarda Berksan’ın adı ilk kez çıkış şarkısı “Çilek” ile duyuldu. Herkesin “Çilek” dediği ilk solo albümü ile pop müzik dünyasına başarılı bir giriş yaptı. 2 klip çekilen “Çilek” albümünün müzik kanallarında ve radyolarda en çok istek alan şarkıları “Çilek”, “Unutamam” oldu.

Berksan’ın ikinci stüdyo albümü “Kalbime Dönüyorum” 12 Mayıs 2005’te müzikseverlerle buluştu. Birinci albümde olduğu gibi yine birçok başarılı şarkısıyla dikkat çeken albümde, “Tıpış Tıpış”, “Delirdin Mi? Şaşırdın Mı?”, “Aşka Mahkuma” klipler çekildi. “Kalbime Dönüyorum” albüm ve şarkılarıyla ödüller kazanma alışkanlığı kazanmaya başladı. Albümün çıkış parçası “Tıpış Tıpış” 2005 yılında POPSAV tarafından yılın şarkısı ödülünü aldı.

Berksan ilk single albümü “Öpüşelim Mi?” ile 10 Mayıs 2006’da müzik piyasasına ağırlığını koydu.

Berksan 3. albümü “Bay Bay” ile 19 Haziran 2007 tarihinde müzik piyasasına ağırlığını koydu.

İki yıl sonra 9 Şubat 2009 Pazartesi günü “Zaaf” adlı albümünü çıkarttı. Albümdeki 6 şarkı ve 4 remiks versiyonunda sözleri Berksan’a aittir. Albümün aranjörlüğünü Alper Erinç üstlenmiştir. Bu albümde “Zaaf”, “Bir Şeyler Oluyor” gibi şarkılar çok sevildi. Albümün ilk klibi “Zaaf”a çekildi.

Zaaf albümünden sonra iki yıl ara veren Berksan, hayranlarını ve müzikseverleri daha fazla bekletmeyerek “Su” (2011) albümünü piyasaya çıkardı.

İki yıl aradan sonra Berksan birçok bestesini sanatçı arkadaşlarına vererek ve bu bestelerinde hit olmasının ardından hemen verdiği bestelere benzer parçaların içinde olduğu “OH OH (2013)” albümünü çıkardı. Albümün ilk video klibinide “OH OH” isimli parçasına çekerek merak içindeki hayranlarını ve müzikseverleri çok bekletmedi.

Bir yanıt yazın