Siyasetin griliğinden sıkılanlara renkli bir haftasonu hikayesi

Başbakan Binali Yıldırım’ı yakından tanıyanlar bilir. Sakin sağduyulu, diyaloga açık ve teknokrat mantığı ile çalışan bir siyasetçidir. Hakkında kim ne yazarsa yazsın dikkatini işinden başka noktaya önceliklerinde asla kaydırmaz. Deniz ve gemi sektörü bazlı bir eğitim almıştır. Türkiye’de de ulaştırma alanında dev projelerin hayata geçirilmesinde de en kritik aktörlerin başında gelmiştir. Yurtdışı eğitimi de almıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansının ardından Türkiye gemi sanayinin çeşitli aşamalarında görev yaptı. Sonra da İsveç’te Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) ne ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı.

Anlatacağımız hikaye de bu bölümle ilgili.

Hatırlarsanız, Başbakan’ın parmağından çıkarmadığı taşlı yüzüğün ilginç bir anısı olduğu ortaya çıkmıştı. Bir şehit yakını tarafından, “bunu her zaman takın” ricasıyla hediye edilen yüzük, Yıldırım’ın vazgeçemediği aksesuarı haline gelmişti. Şüphesiz bunun değeri tartışılmaz.

Ancak, Başbakanın aklından çıkmayan ve kimselerin de bilmediği bir yüzüğü daha var. Daha doğrusu kayıp bir yüzüğü.

O da İsveç’de aldığı eğitim’de Malö’de kendisine gittiği okul tarafından verilen özel bir mezuniyet yüzüğü. Yıllarca büyük bir özen göstererek korumuş ama bir gün yüzük ortadan kaybolmuş.

Yıllardır bu yüzüğü aradığını ve bir türlü bulamadığını çok yakın çevresi biliyor. Ama nerede olduğu ya da nereye koyduğu hakkında en ufak bir fikri yok.

Günün birinde parmaklarında bir iri yüzük daha olursa kimbilir belki de bulmuş olacak. O zaman da nasıl bulduğunu kendisi yakın çevresine anlatır.

İyi haftasonları…

Bir yanıt yazın