Altı yaşında belediye konservatuarında başladığı müzik öğrenimine 11 yaşında girdiği İ.Ü. DEVLET KONSERVATUARI’nda devam etti. 13 yaşında başladığı profesyonel müzik hayatında birçok ünlü pop ve Türk halk müziği sanatçısına piyanist olarak eşlik etti. Geçmiş yıllarda Avrupa’da birçok caz müzik festivalinde piyanist olarak sahne aldı. Birçok albümde aranjör, besteci ve piyanist olarak görev aldı.

Buzuki Orhan Osman’la 2005 Ekim’inde Almanya, Hollanda ve Belçika’da verdikleri 20 konserden oluşan “Buzuki – Piyano” adlı projenin turnesi büyük ilgi gördü. Etnich Jazz türünde performanslar sergileyen ikili yabancı müzik otoritelerinden tam not aldı.

2005 yılında “ÇALIJAZZ” adlı türkü ile jazzı harmanlandığı albümünü müzik piyasasına sundu. ÇALIJAZZ toplumumuzun folklorik müziklerini ve kimliğini öne çıkartmak ve dünyaya tanıtmak amaçlı yapılmış bir albümdür. Bir çok önemli müzik adamından tam not alan albümde yine Erkan OĞUR ve buzuki Orhan OSMAN gibi değerli müzisyenler eşlik etmişlerdir. Albümün prodüktörlüğünü, aranjörlüğünü Bahadır TATLIÖZ üstlenmiş, piyano ve vokal performansında kendisi, perküsyon ve vokal performansında Yasin BOZKURT bulunmaktadır.

“SAĞDUYU” sosyal sorumluluk projesinde “sokak çocukları, küresel ısınma ve savaş” konularını işlemiş ve bu projede de önemli müzisyenlerle çalışmıştır. Sağduyu’nun “SAVAŞ VE HÜZÜN” adlı klibindeki performansı ile Almanya’da birçok konservatuar tarafından prestijli ödüllere layık görüldü.

2012 Mayıs ayı itibariyle tamamlamış olduğu “YILLAR” isimli yeni albümüyle müzikseverlerin karşısına çıktı. “Yıllar” isimli albümün iki klibi müzik kanallarında beğeni ile takip edildi.

Müzisyen aynı yılın Kasım ayı itibari ile Gökhan Türkmen ile birlikte düet olarak seslendirdiği “Bedende Ruh Yokken” isimli şarkısı ile yine büyük beğeni topladı. Ardarda gelen düetler ile başarısını devam ettiren sanatçı, 2014 yılının başında çıkardığı “BANA DAİR” albümünün ilk klibi “Beni Yak” ile başarısını perçinledi.

  • Bahadır Tatlıöz – Çalıjazz (2005)
  • Bahadır Tatlıöz – Yıllar (2011)
  • Bahadır Tatlıöz feat. Haktan – Bir Ben Bir İstanbul (2013)
  • Bahadır Tatlıöz – Bana Dair (2014)
  • Bahadır Tatlıöz feat. Gülden Mutlu – Uzun Lafın Kısası (2016)
  • Bahadır Tatlıöz feat. Ajda Pekkan – Düşman mısın Aşık mı? (2017)

Bir yanıt yazın