Aydın Kurtoğlu, 1983 yılında Rize’de dünyaya geldi. Bir yaşında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşen Kurtoğlu ilk, orta ve lise öğrenimini de İstanbul’da tamamladı.

Üniversitede işletme eğitimi alan Aydın Kurtoğlu, turizm sektöründe çalışmalarına devam etti. Aydın Kurtoğlu, 2013 yılında Türkiye’de dönemine damgasını vurmuş, usta müzik adamı ve yorumcu olan babası Cengiz Kurtoğlu ile birlikte “Veliaht” adlı ses yarışmasına katıldı ve performansı ile büyük ilgi gördü. Bu yarışma sonrası müzikal kariyerine profesyonel olarak devam etme kararı alan Aydın Kurtoğlu, ilk projesi “Köle” için çalışmalarına hız verdi.

Müzikle doğduğu gün tanışan, müziğe duyduğu ilgi ve sevgisi ile müzikal öngörülerini birleştiren genç yorumcu, 2014 yazında piyasaya çıkardığı “Köle” ile sektöre hatırı sayılır bir giriş yaptı. Aydın Kurtoğlu, “Köle” ile özellikle radyolar ve tv kanallarının listelerinde aylarca yerini korudu.

2015 yılının ilk günlerinde kendi stüdyosu “Dr. Voice”u hayata geçiren Aydın Kurtoğlu, ikinci projesi “Hayırlı Günler”i Mart 2015’in son haftası BSK ve DMC işbirliği ile yayımladı. 2015 Eylül ayında “Öptüm”, 2016 Temmuz ayında ise listeleri alt üst eden single çalışması “Yak”ı hayranlarıyla buluşturdu. Son olarak “Pişman” isimli maxi single’ı ile müzikseverlerle buluştu.

Aydın Kurtoğlu’nun yeni maxi single’ında; “Pişman”, “Tüh Tüh” ve “Spor Aşk” isimli üç yeni şarkı, “Mevsim Bahar” şarkısının coverı, eski şarkıları ve versiyonlarından oluşan 9 şarkı olmak üzere toplamda 13 şarkı bulunuyor. Mustafa Ceceli’nin düzenlemesini yaptığı “Mevsim Bahar” coverının dışındaki tüm şarkıların düzenlemeleri Serkan Balkan imzası taşıyor. Aydın Kurtoğlu, yeni şarkıları için çalışırken, yurtiçi ve yurtdışında konserlerine devam ediyor.