İzmir’de dünyaya gelen Aslı Güngör, TRT İzmir Gençlik Korosu ile başlayan müzik yolculuğunu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bilimleri Bölümü’ndeki ögrencilik yıllarında yaptığı sahne programlarıyla profesyonel anlamda sürdürdü.

Diğer yandan yıllardır bestelediği şarkıları için stüdyo çalışmalarına başladı…

İzmir’de bestelediği ve 2007 yılında stüdyo kayıtlarını tamamladığı şarkılarından “Kalp Kalbe Karşı” ve “İzmir Bilir Ya” ile büyük ses getiren, farklı ses rengi, güçlü yorumu ve besteci kimliğiyle dikkatleri üzerine çeken, şarkıları birçok karma albüm ve TV dizilerinde yer alan Aslı Güngör, 35. Altın Kelebek Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Solist” ödülünü aldı. Aslı Güngör’ün fenomen olan “Kalp Kalbe Karşı” şarkısı; Radyo Yayıncıları Derneği RAYAD tarafından düzenlenen “Radyonun Yıldızları Dinleyici Oylaması”nda 2008 yılında “Radyonun Şarkı Yıldızı” seçildi ve ardından Fransa’dan gelen teklifle dünyaca ünlü Buddha Bar serisinin “Buddha Bar XI” isimli albümünde yer alarak, 2009 Mart ayında tüm dünyada müzikseverlerle buluştu…

Satış Şampiyonu:

2008 yılında “Kalp Kalbe Karşı”nın legal olarak “1.150.000 (1milyon150 bin)” satış rakamı elde etmesiyle birinci olarak “MÜYAP dijital satış şampiyonu” ödülünü aldı…

2009 Ocak ayında yayınladığı albümü “Aslı Güngör 2009” da yer alan “Son Öpücük” ve “Aşk Her Şeye Değer”in yanı sıra tüm şarkıları büyük ilgi görerek resmi MÜYAP verilerine göre “2.700.000 (2milyon700 bin)” dijital satış rakamıyla rekor kırdı, 2009 yılında da yine dijital ortamda “şarkıları en fazla indirilen sanatçı” oldu…

2010 yılınının Nisan ayında ‘Aşk Alev Aldı’ adlı 3 parçalık maxi-single’ını yayınladıktan hemen sonra yeni albümünün stüdyo çalışmalarına başladı.

Yaptığı şarkıları değerli yorumcularla da paylaşan Aslı Güngör’ün “Devirdim Yılları” isimli şarkısını Erol Evgin son albümünde yorumladı. Ardından Sinan Özen’e verdiği “Ben Seni Sevdim” isimli şarkı da dijital satış rekorları kırmaya devam etmektedir.

TRT projesi olan “Sufi Klipler” için Yunus Emre’nin ölümsüz eseri “Bana Seni Gerek”i seslendirmiştir. Serkan Sönmezocak’ın new age tarzında aranje ettiği eserin klibi TRT ekranlarında yayınlanmaktadır.

3. solo albümü “Aslı Gibidir” 2012 yılı Ocak ayında müzik marketlerdeki yerini aldı. DJ Pantelis, Erhan Bayrak, Serkan Sönmezocak, CazYapJazz gibi müzik adamlarının aranjörlüğünde disco’dan ballad’a, jazz’dan new age’e çeşitlilik sunan bu çokuluslu albüm Türkiye’den Yunanistan’a ve Almanya’ya uzanıp dünyayı dolaşan bir müzik yolculuğu sunuyor.

Aslı Güngör’ün 10 parçadan oluşan yeni albümü “Enerji”; Çınar Müzik etiketi ile dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı.

Albümün ilk 2 klibi Aslı Güngör’ün kendi yönetmenliğinde “İhanet” ve “Aşkın Anahtarı” isimli parçalara çekildi.

2014 yılında “Olmak Ya Da Olmamak” isimli single albüm çıkaran sanatçı Türkiye’de ve Avrupa’da konserlerine devam etmektedir…

Bir yanıt yazın