2005 yılında Selin ve Melis tafından kurulan ASETON grubu, kısa sürede büyük mesafeler katederek sahnelere merhaba demiştir. İlk kurulduğu zamandan beri coverların yanı sıra bestelere ağırlık vererek albümün temellerini o zamanlar atmaya başlamıştır.

Aseton bestelerinde duygu çelişkileri, iniş çıkışlar, ifade özgürlüğü ve sınırsız yaratıcılık bulmak mümkün. Melodileri akılda kalıcı olmakla birlikte 90’lar grunge akımını anımsatıyor. Şarkı sözlerinde ise zaman zaman karamsarlık romantizim aşk bunalımları ve bilinç altının serbest akışına rastlanıyor.

2008 yılında MTV TTNET En İyi Müzik ve Video Klip Yarışması’nda “Sen’”adlı besteleriyle birinci olan grup aynı sene bir Altıoklar prodüksiyonu olan “Kız Takımı” televizyon dizisinde “Dibini Gör” bestesi ve performansıyla yer almıştır. Ayrıca Fox Tv’de bir dönem canlı yayınlanan Osman Tan Erkır Tv adlı programda düzenli olarak sahne almıştır.

5 yıldır İstanbul’un en önemli klüplerinde canlı performanslarıyla son derece başarılı bir tablo çizen ASETON, kendi bestelerinin yanı sıra Türkçe ve yabancı pop ve rock parçalarını da kendilerine has tarzlarıyla yorumluyor.

Albüm kayıtlarını Dağhan Baydur yapımcılığı ve Rıza Erekli süpervizörlüğü ile Erekli – Tunç Stüdyoları’nda tamamlayan ASETON, 2011 Nisan ayında “Ben Böyle Albümün…” isimli ilk albümünü Müzikotek etiketiyle yayınladı.

Son olarak yenilenen yapımıyla Show Tv’de yayına başlayan “Siyaset Meydanı” programı jeneriğindeki performanslarıyla göze çarpan ASETON; Selin Yılmaz (vokal), Melis Soysal (gitar)’dan oluşurken, gruba bas gitarda Ezgi Özkan ve davulda Emir Çelt eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın