Aleyna Tilki 28 Mart 2000 tarihinde dünyaya gelmiştir. 3 yaşından beri şarkı söyleyen genç yetenek, müzik kariyeri hakkındaki kararını 8 yaşında bir TV programında ilk defa ayakta alkışlanarak verdi. Müzik adına hayallerinin yanında, 9 yaşından beri kişisel gelişim kitapları okuyup yazmaya başlamıştı. Şimdilerde kişisel gelişim ve felsefe ile harmanlanmış ilk kitabını bastırmak için çok yoğun çalışmalar içerisinde. Uzun yıllar voleybol, tiyatro ve dansla da profesyonel olarak ilgilenen Aleyna Tilki, okul hayatında da her zaman örnek bir öğrenci olmuştur.

Sanata ve müziğe hayatını adayacağını söyleyen Aleyna Tilki 14 yaşında bir yarışma programında keşfedilmesiyle, İskender Paydaş ile sahne ve müzik tecrübelerini geliştirmeye başladı. Öncesinde rock müzikle daha ilgili olan Aleyna Tilki, İskender Paydaş’la aldığı sahnelerde pop müziğe ilgisinin arttığını fark etti. Bu sırada sürekli görüştüğü sevgili dostu ve rol modeli başarılı genç aranjör Emrah Karaduman, Murat Boz’un “Janti” albümünde aranjesini yaptığı bir şarkıda ona vokallik ve stüdyo kaydı tecrübesi yaşama şansı verdi. Bu çalışmanın ardından Aleyna’yı yetenekli bulan genç aranjör yeni single projesinde onunla çalışmak istediğini belirtti ve “Cevapsız Çınlama” ya imza attılar.

Aleyna Tilki 27 Temmuz 2017’de, söz ve müziği Ersay Üner’e, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait olan single çalışması “Sen Olsan Bari” ile müzik sektöründeki yükselişini sürdürüyor…

Bir yanıt yazın