Yaptığı sütyen paylaşımlarıyla gündem olan Aynur Aydın, Emre Kara’ya verdiği röportajda: “Ahlaksızlık ve ayıp olan bir şey yok. Feministlerden çok destek aldım. Sütyenlerimi çektiğim video kadının obje olarak görülmesine tepkiydi. Erkekler kravatını paylaşsa bu kadar tepki çeker mi?

Ben sütyen bile takmıyorum. Sizi mi takacağım” tweeti olay olan, tepkiler üzerine sütyenlerini dizip evinde konser havası veren Aynur Aydın, Milliyet.com.tr Cadde yazarı Emre Kara’nın sorularını yanıtladı.

Cool bir kadınsın. Bir günben sütyen bile takmıyorum. Sizi mi takacağım?” diye bir tweet atıldığını gördüm Twitter hesabından. Dedim ki; Aynur hacklendi mi?

Pandemi döneminde bende bir salmışlık oldu. Burada maksat insanları gülümsetmekti. Sanatçılıktan komedyenliğe terfi ettim o tweetle. Twitter’daki mesleğimi sanatçı yerine “komik makinesi” olarak değiştirdim.

“Sonra sosyal medya anlayışın ve kullandığın jargon değişti sanki. Sütyenle ilgili ne yazsan binlerce etkileşim almış. Bu bir strateji mi? Geçen “kek yaptım” yazdım o da on binlerce beğeni aldı. Demek ki sütyenle bir ilgisi yok. İnsanlar benim mizah anlayışımı sevdi. Benle ilgili kafasında soru işareti olan Twitter’ıma baksın. Plansız, programsız ve olduğum gibiyim.”

Sütyenleri dizip konser verme videosu peki? Hem ‘sütyen takmıyorum’ dedin hem de evinde koleksiyon çıktı!

Esprili bir tepki olarak o videoyu çektim. Mevzuya Aynur gibi yorum yaptım.

Bir yanıt yazın