Bu milletin tek yürek olup 15 Temmuz’da hainlere karşı nasıl mücadele ettiğini ve 16 Temmuz’da nasıl yeniden ayağa kalkıp ülkesi için çalışmaya devam ettiğini görenler bir daha buna zor cesaret eder. Ederse de daha ağır yanıt alacağını bilir!

BUGÜN, 15 Temmuz. Ülkemizin tarihinde uğradığı en büyük ihanet girişimine karşı milletimizin yazdığı 15 Temmuz destanın yıl dönümü.

Tankların önünde duran değil, önüne çıkıp savaşan, elinde olsa çatılardan F-16’ların üstüne atlayacak kurşunlara göğsünü siper eden bir millet.

‘Bugün ölmeyeceksek ne zaman öleceğiz’ diyen bir millet!

Büyük dedemin İstiklal Madalyasını gururla hala taşıdığım Çanakkale Savaşı’nın, Kurtuluş Savaşı’nın destanını yazan bir milletin evlatları…

Tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz. Onların hakkı asla ödenmeyecek.

O gece bu hainlere karşı verdikleri mücadele dünya tarihine tüm dünya halklarına bir örnek olacak şekilde altın harflerle yazılmıştır. Milletimize emanetimiz gazilerimizi de bu millet asla unutmayacaktır.

Ama bu hain FETÖ darbesine karşı tek vücut olan bu yüce milletle ilgili bir noktaya daha dikkat çekmemiz gerekiyor.

16 Temmuz’a… O Cumartesi gününe. Yani sabaha kadar hainlere karşı savaştığı günün ertesine…

Yani; Bu büyük milletin sabaha kadar savaştığı günün ertesine.

İŞTE O MESAJ!

Yani; Düştüğü yerden kalkıp işine gittiği, hayatını devam ettirdiği, kepenklerini açtığı yani hainlere ve tüm dünyaya,

‘Bu millet yıkılmaz; Düştü sanırsınız; Ama düştüğü yerden daha güçlü kalkar’ mesajını verdiği gün.

İnanın en büyük darbelerden biri bu olmuştur. Çünkü; o gün o batı ülkelerinde bile ‘Zaten bunlar birbirinden nefret ediyor; şimdi ortalık karışır’ beklentisi ile sinsice bir bekleyiş dikkat çekmemiş miydi?

Bu ülkede siyasi kavgalar olur, birbirimizi yeriz, nefret ederiz ama yeri geldi mi de tüm millet olarak tek vücut tek yumruk olmayı biliriz.

Biz bu ülkenin tüm vatanı sevenleri ile birlikte daha güzeliz.

Tabii ki; daima dikkatli olacağız ama çok da korkmayın. Neden mi?

Çünkü, bu milletin tek yürek olup 15 Temmuz’da hainlere karşı nasıl mücadele ettiğini ve 16 Temmuz’da nasıl yeniden ayağa kalkıp ülkesi için çalışmaya devam ettiğini görenler bir daha buna zor cesaret eder. Ederse de daha ağır yanıt alacağını bilir!

Ne güzel sözdür;

Tek Yürek Olunca 
Biz Oluruz.
Millet Oluruz.
Vatan Oluruz.
Bayrak Oluruz
Türkiye Oluruz….

Hep olsun.. Hep iyi olsun…

Bir yanıt yazın