Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren Los Angeles’lı bir etnik – rock grubu olarak kurulan yirmi7, ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Kobain ve diğerlerinin anısına “YİRMİ7” olarak almıştır.

Okan Şarlı (Bas – Vokal), Murat Arıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul) oluşan yirmi7 Grubu Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne aldı.

2011 yılında, ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden “Music Connection” tarafından “Top Unsigned Band of the Year” seçilen YİRMİ7’nin 2012 yılında “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı olarak gosterildi.

Daha sonra single olarak çıkarttıkları “Second Mind” isimli şarkıları ise James Franco ve Heather Graham’in oynadığı “About Cherry” filminde kullanıldı.

ABD’de 60.000’den fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali “Burning Man”de “Güzellik, İlham ve Mükemmellik için Burning Man Ödülü”nü de alan grup festivalde sahne de aldı.

2015 yılının son günlerinde Türkiye’de yayınladıkları ilk single olan “Muhtemel Aşk” şarkıları ile dijital platformlarda, radyolarda ve video müzik kanallarında aylarca 1 numarada kalan ve kısa zamanda geniş bir hayran kitlesi edinen yirmi7 uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yeni single’ları “Sokak Lambası”nı yayınladı.

“Sokak Lambası”ın sözleri Okan Şarlı’ya, müziği Okan Şarlı ve Murat Arıkan’a, düzenlemesi ise gripin ve yirmi7’ye ait.

Gripin Yapım tarafından yayınlanan “Sokak Lambası”nın video klibinin yönetmenliği ise Kemal Başbuğ imzası taşıyor.