TÜRK Silahlı Kuvvetleri geçen yazdan bu yana terör örgütü PKK’ya karşı başlattığı son 30 yılın en kapsamlı harekatında kıskacı giderek daraltıyor.

Yapılan değerlendirmelere göre, havaların ısınması ile yeni eylemlere kalkışılabileceği istihbaratı üzerine askeri birlikler üst düzeyde alarma geçti.

Aynı anda Suriye’de kapsamlı bir harekatı yürüten TSK‘da, Doğu ve Güneydoğu’da devam eden iç güvenlik harekatında da aksaklık olmaması için tüm tedbirlerin alındığı belirtiliyor.

Terör örgütünün Kuzey Irak’tan Dağlıca-Çukurca ekseni üzerinden Türkiye’ye sızmalarını neredeyse sıfıra indiren TSK’da terörle ilgili özel eğitimli birlikler kullanılıyor.

Eylem kabiliyeti oldukça daralan terör örgütünün, özellikle geçen sene olduğu gibi pusu tarzı bombalı araç ve mayınlı saldırılara yeltenebileceği ifade ediliyor.

Bu nedenle, sadece askerin değil polis ve diğer istihbarat birimlerinin teyakkuz halinde sürekli koordinasyon içinde olduğu belirtiliyor.

Türkiye’nin yaklaşan referandum öncesi huzurunu bozma amacı ile PKK‘nın eylemlerini özellikle arttırmayı planladığı istihbaratı alındığını söyleyen güvenlik kaynakları, “Her tür hareketlilik izleniyor. Baharın ve barışın sembolü Nevruz ve sonrasında tüm güvenlik güçleri teyakkuzda” diye konuştu.

Ayrıca terör örgütü PKK’nın, tüm Türkiye genelinde de sivil hedeflere saldırma ihtimaline karşı toplu bulunulan alanlarda da tedbirler arttırıldı.

Öte yandan, SuperHaber’in edindiği bilgilere göre, son dönemde açıkça terör örgütlerine desteğini ortaya koyan Batı ülkelerine de diplomatik kanaldan açıkça uyarılarda bulunulacak.

Bu ülkelerin teröre desteğinin detayları delilleri ile Avrupa yönetimlerinin önüne konulacak. Bu konuda takvime bağlı net adımlar istenecek.

Türkiye’nin düşmanları belli. Bize düşen ise farklılık ve karşılık kavgalarımıza rağmen ülkemize kast eden düşmanlarımıza karşı tek vücut hareket edebilmek.

Ve tabii ki, binbir fedakarlıkla ülkemizin güvenliği için mücadele eden askerin, polisin ve diğer devlet görevlilerinin moralini yüksek tutmak.

Yorumlar