1980 Belçika doğumlu olan Sibelim, müzik hayatına 13 yaşında doğduğu şehir olan Belçika’da başladı. Genç yaşında başladığı sahne hayatına 3000 kişilik salonlarda, gazinolarda ve dernek toplantılarında şarkı söyleyerek devam etti. Kısa sürede sesinden olumlu yönde söz ettirmeye başladı ve yoğun şekilde sahne teklifleri almaya başladı. Ailesinin de desteğini alarak 1997 yılında İstanbul’a geldi.

Akbaş Müzik’le, 1998 yılında “Az Değilsin Abisi”, 1999 yılında “Bana Göz Kulak Ol” adlı iki albüm çalışmaları oldu.

Repertuarından imajina kadar çok titiz davranan Sibelim hareketli, duygusal parçalarıyla son derece iddialı ve rakipsiz. Prodüktör İbrahim Tatlıses’in imzasının yer aldığı albümde seçicilik ve doğru repertuar seçimiyle değerli bestecilerin parçaları bulunmaktadır.

Müzik yönetmenliğini ve Aranjörlügünü Suat Aydoğan’ın yaptığı albümde ayrıca İbrahim Tatlıses, Sait Ergenç, Ali Tekintüre, Selahattin Sarıkaya, Şerif Kayran, İlyas Keçeci, Ömer Faruk Güney, Erkan Sönmez, Caner, Hasan Hüseyin Demirel’in sözleri ve müzikleri de albümde yer almakta.

Halk konserlerinden ve ekstralardan vakit bulduğu zamanlarda repertuar çalışmalarına yoğunluk veren sanatçı kısa bir süre sonra yeni albümüyle tekrar sevenleriyle buluşacak.

Yorumlar