Yazar: Ferhan Aydıngöz
Yayınevi: Tara Kitap
Sayfa Sayısı: 160
Baskı Tarihi: 2020

Yazgınızı değiştirmek ister miydiniz? Nasıl öleceğinizi bilseydiniz, daha uzun bir yaşam uğruna neleri feda ederdiniz? Peki, en azımsadığınız kişiler aslında hayatınızdaki en önemli kişiler olacaksa?

Tüm bu soruların cevabına ayna tutan bir Avrupa asilzadesi ile tanışmaya hazır mısınız?

Görünürde kusursuz bir hayata sahip, albino silah üreticisi Roman Merovech, bir yanda şaşaa dolu hedonist bir yaşam sürerken öte yanda asla erişemeyeceği bir tatminin peşinden sürükleniyor. Silah ticareti, ırkçılık, uzayda girişilen sonsuz bir arayış, elinden sabun köpüğü gibi kayıp gidiveren bir aşk… Ve beklemediği anda bir yolculuğun sonuna tutulan ışığın verdiği korku. Nüfuzu ve serveti kendi sonunu değiştirebilecek mi?

Merovech, siz güzel müzikler eşliğinde bir sanat eserine sakince bakarken; adeta sizi elinizden tutup Avrupa’nın bilinmeyen bir köşesinden ıssız bir adaya uzanan beklenmedik bir yolculuğa çıkarıyor. Arayış, vicdan, yazgı ve tatmin üzerine sürükleyici bir maceraya hazır olun. Merovech’le birlikte sürüklenirken, tekinsiz bir merak hissi peşinizi bırakmayacak.

‘’-Daha özel bir haz var, daha üstün bir haz.

-Nedir?

-Birçoğuna göre karşılıksız bir kavramdır, hakikatte zamandan ve mekândan hatta insandan bile bağımsız ve tutarlıdır. Tanrı zar atmaz, azabından ise hakikatle bahseder. Şiddet baylar, şiddet.’’

*Bu kitabın satışlarının yazar gelirinin tamamı UNICEF’e bağışlanacaktır.

Bir yanıt yazın