İnsanların can ve mal güvenliği ve insanlara götürülen hizmet anlamında sabah ben bir binaya gelirken şoför arkadaşa dedim ki binanın önünde de girebiliriz, dedi ki giremeyiz çünkü istinat duvarı çökmek üzere dedi. Aciliyet gereken konular Türkiye’de siyaseten kavga etmek yerine bunların derhal yapılması.

İstanbul’un deprem riski var. İstanbul’un her tarafında yağmur yağdığında yıkılan binalar var. Her yeri sel basıyor, sular altında kalıyor bunların beklememesi gerekiyor. İnsanlar da oy verdiğinde bunların karşılığında bir şey bekliyor. Ben bunu özellikle söylemek istiyorum. Birbirinle kavga ederken dikkatin dağılıyor. Ama belediyelerin borcu var çünkü akla hayale gelmeyecek şeylere yatırım yapılmış

İTÜ’lü gencin Beyoğlu’nda öldürülmesi hakkında, katil zanlısı cezaevinden, iyi halden dolayı izinli gönderilmiş. Çünkü onlara iyi hali kravat tak, güzel otur, efendi otur mahkemede. Aslında adam cani… Mahkemede öyle yapıyorlar. Annelerden bahsediyoruz ya, anneler var, babalar var, kardeşler, eşler, sevdikleri var insanların. Lütfen insanların ölüm anını, öldürülme anını, kazada can verme anını vermekten vazgeçelim. Çok acı. Ben bu evladımızın yakını olsam… Bunu yapmamak lazım. Bunu vermeyelim ölüm anını bak araba nasıl çarptı diye.

Yorumlar