Gökhan Keser 1987 yılında İzmir’de doğdu. Eğitimini İzmir’de tamamlayan sanatçı, bu dönemde katıldığı Man Hunt İnternational yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. 2005 yılında İstanbul’a gelen Gökhan Keser müzik kariyerine yönelik çalışmalara başlamak üzere hayatına burada devam etme kararı aldı.

Müzikal çalışmalarını devam ettirirken aynı zamanda kamera karşısına geçerek farklı projeler içinde de yer alarak sahne sanatları konusunda deneyim ve başarı elde etti. 2007 yılında müzikal eğitimi için şan dersleri de almaya başlayan Gökhan Keser, aynı dönemde Nükhet Duru, Zerrin Özer gibi isimlere albümlerinde geri vokal olarak eşlik etti. 2009 yılından itibaren kendini tamamen müzikal kariyerine adayarak; Sıla’ya sahnede vokalist olarak eşlik etmeye ve albüm çalışmalarına başladı.

2011 yılının Nisan ayında “Sıla” ile düet yaptığı; sözleri Sıla Gençoğlu, müziği ise Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır imzalı “Hadi Ordan” adlı single’ını radyolar ve dijital platformlar aracılığıyla müzikseverlerin beğenisine sunarak müzik kariyerindeki ilk işini başarıyla gerçekleştirdi.

Gökhan Keser’in “Sony Music” etiketiyle 2012 yılının Ocak ayında raflardaki yerini alan kendi adını taşıyan albümünün prodüktörlüğünü Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır yaptı. Albümün, sözü Sıla Gençoğlu ve Gökhan Keser’e, bestesi Gökhan Keser’e ait olan çıkış şarkısı ve klibi “En Kötü Günümüz Böyle Olsun” sosyal medyada da büyük beğeni toplayarak müzik listelerine üst sıralardan giriş yaptı. “Bazen”, “Seninle Bozdum” ve “Ceket” şarkılarını sırasıyla kliplendirdi. 2014 başında da ilk albümden sonra 2. single çalışması “Hiç Vaktim Yok”u sevenleriyle buluşturdu.

Sonrasında ise 2014 Mart – Haziran ayları arasında Star Tv’de yayınlanan Survivor’da Ünlüler takımında yer aldı. Bu zamana kadar Survivor tarihinde adadan elenmesi için konseylerde hiç ismi yazılmayan, finale kadar SMS’e çıkmayan ve tüm final oyunlarını kazanarak final koltuğuna oturan tek isimdir. 116 günlük zorlu serüvenin ardından çok tartışılan bir finalle yarışmayı ikinci olarak tamamlamıştır.

“Bul Beni” ve “Beni Özledin mi?” single çalışmalarıyla kariyerine devam etmektedir.

Yorumlar