Müzisyen bir babanın kızı olan Gökçe, İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başladı, gelecekte müzisyen olacağının sinyallerini veriyordu. O yıllarda Konservatuar Piyano Bölüm Başkanı Ergican Saydam’dan özel dersler aldı. Ortaokul yıllarına geldiğinde gitara merak salan Gökçe, babasından gitar öğrenmeye başladı. Lise son yıllarında, şarkı sözleri yazmaya ve besteler yapmaya başladı Babasının müzisyenliği nedeniyle, tatil dönemlerinde sahne ve tiyatro kulislerinde vakit geçirme fırsatı bulan Gökçe, müziğin yanı sıra Şahika Tekand tiyatro okuluna giderek 2 yıl oyunculuk dersleri aldı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetmenliği bölümünü kazanan Gökçe, bir yandan okuluna devam ederken diğer yandan müzik gruplarında şarkı söylemeye ve davul çalmaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalıştı. Bu süre içinde bir de kız grubu kuran Gökçe artık grubuyla konserler verip, bazı mekânlarda da sahne alıyordu. Aynı dönemlerde tamamıyla müzik yapmaya karar vererek sanat yönetmenliğini bıraktı ve 3 bayandan oluşan grubuyla davul çalmaya başladı.

Bu arada iyice biriken besteler, bir albüm yapmanın zamanının çoktan geldiğini işaret ediyordu. Gökçe, albümünün prodüktörlüğünü üstlenen “Alen Konakoğlu” ile stüdyo çalışmalarına başladı. İlk albümü “Böğürtlenli Reçel” kendine özgü alternatif pop tarzıyla 2007 yılının Haziran ayında Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı. Albümün çıkış ve ilk video klip şarkısı “Aradım Seni” ile adını duyuran Gökçe daha sonra “Vay Be Ben Neymişim”, “Böğürtlenli Reçel”, “Her Gece”, “Seviyorum Özlüyorum” isimli şarkılarını da kliplendirdi.

25 Nisan 2009’da Pasaj Müzik etiketiyle ikinci albümü “Beş Kuruş Yok”u yayınladı. Albümde yer alan “5 Kuruş” isimli şarkısına çekilen video klibi ile başarılı bir çıkış yaparken “Hayat” ve “Anladım ki” video klipleri ile de bu başarısını sürdürdü.

2011 yılında ise yine Pasaj Müzik etiketiyle dijital platformlarda yepyeni şarkısı “TUTTU FIRLATTI”yı yayınladı. Kulaklarımıza aşina anonim bir Balkan eserini (Tutti Frutti) nakaratta kullanarak Gökçe’nin bestelediği şarkının sözlerini ise Gökçe, ünlü rap R&B şarkıcısı ESİN İRİS ile birlikte yazdı. Şarkı dijital platformlarda büyük başarı sağlarken, müzik listelerinde ise zirveye yerleşti.

2012 yılında ise yeni albümü “Kaktüs Çiçeği” 1 Şubat’ta müzik marketlerde yerini aldı. Dokuz şarkı bir remix olmak üzere toplam on şarkının yer aldığı albüm, konserlerin birbirini takip ettiği yoğun bir dönemde Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde kaydedildi. Balkan müziğinin karakterini yansıtan, r&b, etnik ve pop rockı kendine özgü bir tarzda birleştiren bu albümde yine diğerlerinde olduğu gibi Gökçe’nin müzik ve sözleri yer alıyor. 70’ler tadında günümüz soundlarının kullanıldığı ve dinamik yapılı şarkıların ağırlıkta olduğu albümü Gökçe; samimi ve retro olarak tanımlıyor. Albümün ilk video klibi ise “Ne Yapardım” şarkısına çekildi.

Yorumlar