Eğitim hayatını doğduğu şehirde tamamlarken, müzik adına ilk adımını “ANKARA BAŞKENT MUSİKİ CEMİYETİ”ne girmekle attı, aynı zamanlarda Kültür Bakanlığı Türk Halk Müziği Korosu solisti olarak çalışmalarını devam ettirdi.

Ankara’da konserler ve sahne çalışmaları devam ederken, hedeflerini büyüterek İstanbul yollarına düştü. İlk iş çocukluk hayali, Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne girmek oldu, yine bir diğer hayali olan İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda Batı Solfeji eğitimi aldı.

2005 yılında ilk albüm projesi olan “Sen Anlarsın”ı piyasaya çıkardı. Bu albümle; Arabesk – Fantazi dalında birçok ödüle layık görüldü.

2012’de Aysel Gürel – Ayla Çelik imzalı “SALKIM SÖĞÜT” adını taşıyan 4 şarkılık bir maxi single çıkardı.

2014 yılının başlarında yayınladığı, “ŞÜPHELİ” isimli teklisiyle radyoların en çok çaldığı şarkılar arasına girmeyi başardı.

2015’de, hep yapmak istediği “Canlı Stüdyo Arabesk” projesini hayata geçiren yorumcu, dijital platformda yorumladığı arabesk cover şarkılarla büyük beğeni toplayarak geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

2017 Haziran’ında, 2 yıldır üzerinde çalıştığı söz ve müziği kendisine ait, Suat Aydoğan aranjörlüğünde hazırladığı “MERHAMETSİZ” isimli albümüyle müzikseverlerle buluştu.

Yorumlar