Canan Leslie ANDERSON , Italya (Vicenza)’da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda keman öğrenimine başladı, İlk konserini 6 yaşında Avusturya Kültür Merkezi’nde verdi. Mimar Sinan Üniversitesinde Prof. Dr.Gönül Gökdoğan’ın öğrencisi oldu. Öğrencilik yıllarında birçok gençlik orkestralarıyla çalıştı. Adana Senfoni Orkestrası’nda konuk olarak çaldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nda göreve başladı.

1993’te Avusturya’ya yerleşen Canan Leslie ANDERSON, 1994’te dünyada ilk kez gösterime giren “Kugeln des Sultan” adlı eserde baş kemancı olarak görev aldı. 1995’te Salzburg Mozarteum Orkestrası ile İtalya turuna katıldı. 2 yıl Salzburg Üniversite Orkestrası’nda baş kemancı olarak görev yaptı. 1996’da 3 hafta boyunca konuk sanatçı olarak Hindistan’da Bombay Senfoni Orkestrası’yla baş kemancı olarak çalıştı. 1998’de Salzburg Festsaal Schloss Mondsee’de konser verdi, 1998-1999 yılları arasında Junge Philarmonie Ostwürttemberg’de baş kemancı olarak görev aldı.

Anderson, Avusturya’da özel keman dersleri verdi, Avusturya televizyon dizisi “Helicop”da oyuncu olarak rol aldı. 1999’da Istanbul’a dönen Canan Leslie ANDERSON, İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde tekrar göreve başladı. Bir çok ünlü pop sanatçısının konserlerinde ve tv programlarında keman ve vokal eşliğinde bulundu. Prodüktör Özkan Turgay ile çalışmalarına devam etmektedir.

Dünyaca ünlü orkestralarda baş kemancı olarak görev alan Canan Leslie ANDERSON yurt dışındaki çalışmalarından sonra vermiş olduğu yüzlerce konser ve tv programlarıyla da adını ülkemizde duyurmayı başarmıştır.