Batman’da PKK’lı teröristlerin önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı, dün zırhlı aracın geçişi sırasında infilak etti. Alçak saldırıda 8 asker şehit oldu.

Şehit haberi tüm yurdu yasa boğarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık mesajı vererek, “Onlar bizden 7 şehit alacak biz 700 öldüreceğiz!” açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı’nın bu mesajının ardından önemli gelişmeler yaşanmaya başladı. Terör örgütü PKK’ya yeni ve çok ağır darbe vurulması için düğmeye basıldı.

PKK’YA YENİ OPERASYON GELİYOR!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin özellikle son iki senedir, terörle mücadele anlamında konsept değiştirmesi ve konuşlanma anlamında yaz tertibini, kış aylarında da en sarp tepeler dahil olmak üzere doğu, güneydoğu ve Kuzey Irak ekseninde devam ettirmesi, terör örgütü PKK’ya vurulan en büyük darbelerden biri olmuştu.

Batman’da örgütün gerçekleştirdiği alçak saldırı da aslında ağır darbe alan örgütün panik içinde daha önceden yerleştirilmiş patlayıcılarla eylem yapmasının bir yansıması oldu.

SuperHaber’in edindiği bilgilere göre; PKK’nın tamamen bitirilmesi anlamında, önümüzdeki günlerde TSK, Jandarma, MİT ve Polis Özel Harekatın da ortaklığında çok büyük yeni bir operasyon daha başlatılacak.

PKK’NIN KRİTİK İSİMLERİ HEDEFTE

Harekatın kapsamı, özellikle terör örgütünün yurt içinde bitirilmesinin ardından, Kuzey Irak’tan geçişlerin tamamen bitirilmesi, Kandil’in çıkışlarının izole edilmesi ve terör örgütü PKK’nın kritik isimlerinin ele geçirilmesine kadar birçok ana başlığı kapsayacak.

Özellikle Hakurk-Kandil arasını geçtiğimiz dönemde kontrol altına alan güvenlik güçleri ayrıca, kış boyunca Yüksekova, Derecik, Çukurca üçgenini de kapsayacak şekilde, Kuzey Irak’ta; doğu-batı ekseninde bir güvenlik koridoru oluşturarak terör örgütünün en sarp tepelerden bile sızmasını imkansız hale getirecek.

Öte yandan, PKK terör örgütünün kullandığı silah ve patlayıcıların menşei ile ilgili de yeni ve detaylı bir araştırmanın başlatıldığı, bu çerçevede bunları imal eden ve satılmasına göz yuman ülkelere de diplomatik kanallardan, deliller ve dosyalar ile uyarıda bulunulacak.

Tabii tüm bunları dile getirirken, son iki yıldaki başarılardan bahsediyoruz, ancak bunları söylerken de çok önemli bir noktanın altını çizelim; ve bugüne dek terörle mücadele kapsamında tüm şehitlerimizin her damla kanını, büyük fedakarlıklarda bulunan gazilerimizi ve bütün emek veren polis asker ve diğer devlet mensubu görevlilerin de hakkını vermeyi unutmayalım.

Çünkü son yıllardaki başarıya atıf yapılırken, bu tür söylemlerin yıllarca, hatta on yıllarca bu bölgeye emek vermiş, canını vermiş evlatların kendilerine ve ailelerine rahatsız ettiği de bir gerçektir.

Terörle mücadele topyekün bir konsepttir o nedenle önümüzdeki dönemde, özellikle istihbaratın, anlık olarak değerlendirilip harekata çevrilebilirliğinin atması, bilginin ortak havuzda paylaşılarak hep birlikte hareket edilmesinin ortaya konulması da şüphesiz terörle mücadelede önemli noktalardandır.

Yorumlar