İbn-i Sina vücudu temizlemeye fayda sağlayan bitkilerle ilgili tam bin yıl öncesinden reçeteyi yazdı. Günümüzde de hala kullanılan reçete, vücudu temizleyerek pek çok derde deva oluyor. İşte İbn-i Sina’nın bin yıl öncesinden tavsiye ettiği bitkiler… İbn-i Sina, El-Kanun fi’t-Tıb isimli kitabında vücudu temizleyen bitkiler hakkında bilgi veriyor. Tıbbın babası olarak adlandırılan İbn-i Sina’nın reçetesi, bin yıldır kullanılmaya devam ediyor. Pek çok derde deva olan tarifleri, vücudun temizlenmesine fayda sağlayarak sağlık için büyük katkılar sağlıyor.

İbn-i Sina, El-Kanun fi’t-Tıb isimli kitabında vücudu temizleyen bitkiler hakkında bilgi veriyor. Tıbbın babası olarak adlandırılan İbn-i Sina’nın reçetesi, bin yıldır kullanılmaya devam ediyor. Pek çok derde deva olan tarifleri, vücudun temizlenmesine fayda sağlayarak sağlık için büyük katkılar sağlıyor.

İbn-i Sina’nın El-Kanun fi’t-Tıb kitabında yer alan bitkiler, insan sağlığına büyük faydalar sağlıyor. Söz konusu bitkiler vücudu temizleyerek, sağlıklı yaşam konusunda büyük ölçüde fayda sağlıyor.

Sedef Otu

Bu bitki damarların iç yüzeyini kuvvetlendiriyor. Kılcal damarlardaki kan dolaşımını düzenliyor ve öksürükleri kesiyor.

Ispanak

Bu bitki E, C, B ve A vitaminleri bakımından zengin. Ayrıca magnezyum, demir ve kalsiyum barındırıyor. Besin değeri yüksek olan ıspanak, içerdiği A vitamini nedeniyle göz sağlığına da faydalıdır. 

Ek olarak, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma etkisi bulunuyor.

Yorumlar